U-23: Czerwone Diabły gorsze w pojedynku na szczycie

» 6 stycznia 2020, 22:00 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie West Hamu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.
» Czerwone Diabły wróciły ze wschodniego Londynu na tarczy
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po serii siedmiu kolejnych ligowych zwycięstw. Młoty w poprzednich kolejkach wygrały cztery razy i raz zremisowały.

Pierwsze dwie groźne sytuacje wynikały z błędów przy wyprowadzeniu piłki. Najpierw bliski ukarania bramkarza gospodarzy był D'Mani Mellor, a niedługo potem Matěj Kovář dobrą interwencją naprawił pomyłkę Arnau Puigmala.

West Ham znalazł sposób na obronę Manchesteru United w 26. minucie rywalizacji. Podopieczni Neila Wooda nie byli w stanie skutecznie wybić piłki z własnego pola karnego, z czego skrzętnie skorzystał Alfie Lewis.

Pięć minut później niechlujnie wykonany rzut z autu przyniósł dalsze problemy drużynie gości. Nathan Holland odebrał piłkę przy linii bocznej i popędził z nią w pole karne Czerwonych Diabłów. W ostatniej chwili utracie bramki zapobiegł Ethan Galbraith.

Holland dopiął swego na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. 21-latek otrzymał dobre podanie na lewym skrzydle, zszedł z piłką do środka i mocnym strzałem nie dał szans Kovářowi.

Tuż przed przerwą groźne uderzenie Anthony'ego Elangi świetnie obronił Joseph Anang.

Ekipa aktualnego lidera Premier League 2 osiem minut po rozpoczęciu drugiej części gry zmarnowała znakomitą szansę na zamknięcie tego meczu. Do piłki posłanej w pole karne Manchesteru United dopadł Daniel Kemp, ale nie był w stanie wpakować futbolówki do pustej bramki.

Na kwadrans przed końcem rywalizacji Matěj Kovář świetnie zareagował na uderzenie Daniela Kempa i dzięki błyskawicznej reakcji skierował piłkę na słupek.

W 84. minucie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz gospodarzy, Joseph Anang.

Do ostatniego gwizdka sędziego Manchester United nie zdołał zmniejszyć strat i musiał pogodzić się z drugą porażką ligową w tym sezonie. Ekipa Młotów powiększyła swoje prowadzenie do czterech punktów.