U-18: United lepsi w derbach Manchesteru

» 9 listopada 2019, 13:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru City z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Hannibal Mejbri i Teden Mengi.
» Czerwone Diabły okazały się lepsze od lokalnego rywala
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po dwóch ligowych remisach z rzędu. Ekipa The Citizens wygrała dwa poprzednie mecze i zajmowała pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza niezła szansa dla gospodarzy miała miejsce po rzucie rożnym w trzeciej minucie. Zamieszanie w polu karnym United próbował wykorzystać Finley Burns, który posłał piłkę nad poprzeczką bramki Ondreja Mastnego.

To drużyna City zdecydowanie dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki i cierpliwym rozgrywaniem akcji starała się znaleźć luki w defensywie rywali. Podopieczni Neila Ryana skupili się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i oczekiwaniu na okazje do kontrataków.

Mastny popisał się kolejną skuteczną interwencją w 28. minucie. Wówczas groźny strzał oddał środkowy pomocnik City, Lewis Fiorini. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Dużo bliżej strzelenia gola była ekipa gospodarzy.

Czerwone Diabły tuż po wznowieniu gry wyprowadziły szybki kontratak, który skutecznie wykończył Hannibal Mejbri. Było to pierwsze trafienie byłego gracza AS Monaco w koszulce United.

W 62. minucie goście mieli świetną okazję do powiększenia swojego prowadzenia. Kolejny szybki atak przyniósł dogranie Charliego McCanna do Anthony'ego Elangi, który zszedł z piłką do środka, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Cztery minuty później Manchester United szybko odebrał piłkę rywalom na ich połowie, co skończyło się prostopadłym dograniem do Tedena Mengiego. Stoper United zachował się jak rasowy napastnik i pokonał Gavina Bazunu precyzyjnym uderzeniem w lewy róg bramki.

Chwilę później swój udział w tym meczu zakończył zdobywca pierwszej bramki, Mejbri. Na murawie zastąpił go Charlie Wellens.

Na kwadrans przed końcem drugiej połowy wprowadzony do gry Liam Delap zdołał strzelić gola kontaktowego. Błąd w tej sytuacji popełnił Will Fish, który stracił piłkę przed własnym polem karnym.

Mimo intensywnych ataków gospodarzy, gracze Neila Ryana zdołali utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka i mogli cieszyć się z trzech punktów zdobyty w derbach miasta.

United wrócą do ligowego grania dopiero 30 listopada. Wówczas czeka ich wyprawa na spotkanie z West Bromwich Albion.