U-23: Trzy punkty United, dublety Puigmala i Chonga

» 4 listopada 2019, 21:53 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Middlesbrough z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 4:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Arnau Puigmal oraz Tahith Chong.
» Czerwone Diabły wróciły z północy Anglii z kompletem punktów
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu. Niemal również dobrze radzili sobie gospodarze, którzy w trzech poprzednich kolejkach zgromadzili siedem oczek.

Piłkarze Boro mogli wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie rywalizacji. Wyćwiczone rozegranie rzutu rożnego przyniosło bardzo groźny strzał, który nieznacznie ominął bramkę Matěja Kovářa.

Chwilę później United zrewanżowali się niebezpieczną sytuacją po własnym kornerze. Podopieczni Neila Wooda najpierw reklamowali zagranie ręką w polu karnym, a następnie niecelny strzał oddał Teden Mengi.

W 10. minucie Kovář popisał się fenomenalną interwencją po strzale Haydena Hackneya. Zadanie czeskiego bramkarza było tym trudniejsze, że futbolówka po drodze odbiła się od
Mengiego.

Dziewięć minut później Manchester United wyszedł na prowadzenie na Riverside Stadium. Tahith Chong został sfaulowany przed polem karnym gospodarzy, a doskonałym strzałem z rzutu wolnego popisał się Arnau Puigmal.

Cztery minuty później Teden Mengi sfaulował rywala we własnym polu karnym. Rzutu karnego nie potrafił wykorzystać kapitan Middlesbrough, Ben Liddle, który przegrał pojedynek z Matějem Kovářem.

Tuż przed przerwą Connor Malley przedarł się z piłką w pole karne gości, ale zamiast podać do jednego z dobrze ustawionych kolegów, oddał strzał w boczną siatkę.

Gdy wydawało się, że Manchester United zejdzie na przerwę z jedną bramką prowadzenia, Tahith Chong precyzyjnie dograł piłkę w pole karne, a drugiego gola w tym meczu strzelił Arnau Puigmal.

Natychmiast po wznowieniu gry indywidualna akcja Ethana Lairda zakończyła się jego pojedynkiem sam na sam z bramkarzem. Ostry kąt i niewielka odległość sprawiły, że prawy obrońca Manchesteru United przegrał to starcie.

Jeszcze przed upływem godziny gry Neil Wood zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Largiego Ramazaniego zastąpił Anthony Elanga.

W 75. minucie po rzucie rożnym dla Boro piłka trafiła w słupek. Chwilę potem gospodarze dopięli swego, bowiem na listę strzelców wpisał się Rumarn Burrell.

Neil Wood postanowił wprowadzić do gry Hannibala Mejbriego, który zastąpił Arnau Puigmala. Sprowadzony z Monaco Francuz mógł natychmiast trafić do bramki, ale jego strzał świetnie obronił Solomon Brynn. Na placu gry zjawił się również Charlie Wellens. Swój udział w tym spotkaniu zakończył Charlie Wellens.

Mejbri od razu wpłynął na losy spotkania posyłając znakomite podanie do Tahitha Chonga. Młodzieżowy reprezentant Holandii wyprzedził obrońcę gospodarzy i przesądził o zwycięstwie Manchesteru United.

Tahith Chong ustalił wynik rywalizacji na pięć minut przed końcem drugiej połowy. Skrzydłowy United przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem zaskoczył Brynna.

Czerwone Diabły wrócą do zmagań ligowych 22 listopada. Wówczas do Manchesteru przyjedzie ekipa Sunderlandu.