EFL Trophy: Awans United z pierwszego miejsca w grupie

» 29 października 2019, 22:41 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowe spotkanie Doncaster Rovers z Manchesterem United w ramach EFL Trophy zakończyło się zwycięstwem gości 1:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Ethan Galbraith i Mason Greenwood.
» Czerwone Diabły wywiozły z Doncaster bezcenne trzy punkty
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z kompletem punktów po zwycięstwach nad Rotherham i Lincoln City. Ekipa gospodarzy miała w dorobku trzy oczka.

To stojący w bramce United Matěj Kovář miał dużo więcej pracy w początkowych fragmentach spotkania. Czeski bramkarz w 6. minucie wykazał się doskonałą interwencją po strzale z bliskiej odległości Alfiego Maya.

Trzy minuty później Alex Kiwomya zmarnował doskonałą szansę dla Doncaster. 23-latek znalazł się na świetnej pozycji tuż przed bramką Czerwonych Diabłów, lecz futbolówka po jego uderzeniu głową odbiła się od murawy i poszybowała nad bramką. Nie minęła minuta, a Kovář fantastycznie obronił kolejny strzał głową.

Podopieczni Neila Wooda nie radzili sobie z wysokim pressingiem rywali i starali się wyprowadzać swoje akcje w formie kontrataków. Masonowi Greenwoodowi brakowało jednak odpowiedniego wsparcia, by zagrozić bramce Ian Lawlora.

Świetnie spisujący się w bramce Kovář popełnił poważny błąd po upływie godziny gry. Czeski bramkarz przepuścił między dłońmi piłkę zmierzającą prosto w niego, w wyniku czego gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia.

Goście potrzebowali zaledwie dziesięciu minut na doprowadzenie na wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Ethan Galbraith, który dopadł do piłki spadającej przed polem karnym i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Kiedy wydawało się, że spotkanie rozstrzygnie się poprzez konkurs rzutów karnych, indywidualna akcja Masona Greenwooda przyniosła United drugiego gola, trzy punkty i awans z pierwszego miejsca w grupie.