U-23: Czerwone Diabły przywiozły trzy punkty z Walii

» 21 października 2019, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Swansea City z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyła się zwycięstwem gości 4:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Largie Ramazani, Dylan Levitt, Aliou Traore oraz bramkarz gospodarzy, Josh Gould.
» Manchester United odniósł szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zwycięstwie nad Norwich City. Ekipa Łabędzi miała za sobą dwa ligowe triumfy z rzędu.

Spotkanie w ośrodku treningowym Swansea rozpoczęło się niezwykle interesująco, bowiem kibice oglądali dwa gole jeszcze w pierwszym kwadransie.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Keiran Evans, który w 6. minucie przyjął piłkę na linii pola karnego i uderzeniem lewą nogą zaskoczył Matěja Kovářa.

Odpowiedź podopiecznych Neila Wooda nastąpiła osiem minut później. Do wyrównania doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził Largie Ramazani.

W 37. minucie Teden Mengi upadł na murawę po starciu z rywalem i nie był w stanie kontynuować gry. Jego miejsce na murawie zajął Max Taylor. 19-latek wrócił do futbolu po wygraniu walki z nowotworem.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry arbiter podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką Brandona Coopera we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Dylan Levitt.

W drugiej połowie widzowie oglądali dwie kolejne bramki. W 70. minucie swojego drugiego gola w meczu mógł strzelić Ramazani. Belgijski skrzydłowy źle przystawił stopę do piłki dogranej z prawego skrzydła i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Na kwadrans przed końcem wracający do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Ethan Laird perfekcyjnie dograł ze skrzydła na głowę D'Maniego Mellora. Napastnik Manchesteru United uderzył w kierunku bramki, a piłka po odbiciu się od pleców bramkarza wpadła do siatki.

Ostatnim akcentem tej rywalizacji była ładna bramka zdobyta przez pomocnika United, Aliou Traore.

Czerwone Diabły wrócą do zmagań ligowych już 25 października. Wówczas ich rywalem będzie ekipa Stoke City.

Premier League 2
Swansea City FC Youth Academy Training Centre, Swansea

Swansea City - Manchester United 1:4 (1:2)
Bramki: Keiran Evans 6' | Ramazani 14', Dylan Levitt 42' (k.), Joshua Gould 75' (sam.), Aliou Traore 91'

Swansea: Gould - Rushesha, C.J.Evans, Cooper, Blake (Thomas 60') - J.Evans, Paulet (Walsh 86') - K.Evans (De Boer 73'), McKay, Thomas - Cullen

Manchester United: Kovář - Laird, Mengi (Taylor 37'), Bernard, Devine - Levitt (Hoogerwerf 80'), Traore - Puigmal, Galbraith, Ramazani - Mellor