Czerwone Diabły z drugą najgorszą skutecznością z rzutów karnych w lidze

» 12 września 2019, 10:56 - Autor: JRI - źródło: Daily Mail
Manchester United znajduje się na przedostatnim miejscu w rankingu strzelonych goli z rzutów karnych wśród wszystkich drużyn Premier League na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Czerwone Diabły z drugą najgorszą skutecznością z rzutów karnych w lidze
» Manchester United w bieżącym sezonie wykorzystał 1 z 3 przyznanych rzutów karnych
W ciągu ostatniej dekady Czerwone Diabły nie wykorzystały jedenastki aż 17 razy, zdobywając 41 bramek z 58 prób.

Pięć karnych nie trafił były kapitan zespołu z Old Trafford, Wayne Rooney. Oprócz Anglika nie trafiali także tacy zawodnicy jak Robin van Persie, Romelu Lukaku oraz Zlatan Ibrahimović.

Spośród wszystkich dwudziestu drużyn Premier League z obecnego sezonu, tylko Norwich prezentuje gorszy wynik w tej statystyce. Kanarki nie wykorzystały 6 z ostatnich swoich 7 jedenastek i aż 16 z 43 w ciągu ostatnich 10 lat, co w rezultacie daje skuteczność na poziomie 62.8%.

Skuteczność Manchesteru United wynosi 70.7%, a gdyby Paul Pogba i Marcus Rashford wykorzystali swoje okazje w meczach z Wolves i Crystal Palace, to Czerwone Diabły przesunęłyby się w rankingu na 16. lub 17. pozycję. Zespół z Old Trafford znalazłby się wówczas nad Evertonem, który nie zamienił karnego na gola w 12 z 43 przypadków i którego skuteczność wynosi 72.1%.

Drużyną, która może się pochwalić najlepszym wynikiem w tej statystyce jest West Ham ze skutecznością 87.5%. Młoty wykorzystywały jedenastkę 35 na 40 razy. Do takiego wyniku znacznie przyczynił się kapitan, Mark Noble, który sam trafiał do siatki 28-krotnie na 30 prób.

Manchester City w ciągu ostatnich 10 lat wykorzystał 54 z 68 karnych (79.4%), dzięki czemu Obywatele mogą pochwalić się najlepszym wynikiem z czołowej szóstki Premier League.

Tuż za nimi znajdują się Liverpool (79.3%) i Chelsea (79.2%). Niewiele gorzej prezentuje się Tottenham (78.3%), zaś Arsenal jest gorszy od swoich lokalnych rywali o prawie 4 punkty procentowe (74.4%).

Najwięcej rzutów karnych, aż 78, zostało przyznanych Bournemouth. Zaledwie dwa mniej od Wisienek miała ekipa Crystal Palace. Obydwa zespoły wykorzystały po 62 jedenastki.

Preferowane Źródła Google Lubisz czytać newsy na DevilPage.pl? Dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google.

TAGI


« Poprzedni news
Perez: Transfer Pogby tak samo trudny do przeprowadzenia jak Lewandowskiego
Następny news »
Evra do Jamesa: Potrzebujemy takich zawodników

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (12)


Klimaa: Podstawowy element u nas kuleje. Kiedyś nie zwracaliśmy aż tak na to uwagi bo mieliśmy ogromny ofensywny potencjał. Obecnie karny to dla nas zbawienie; a i tak nie potrafimy tego wykorzystać.
» 14 września 2019, 10:15 #12
Czarny82r: W końcu gdzieś jesteśmy wiceliderami :-)
» 13 września 2019, 11:09 #11
PogbaKingOfMANU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.09.2019 03:50

LOL XD ciekawe jakie jeszcze "rekordy" pobijemy? ;)
» 13 września 2019, 03:49 #10
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.09.2019 18:30

Z tych 17, to 5 było Rooneya i 4 Pogby. Biorac pod uwagę, że ostatnie lata Roo u nas byly lekko mówiąc kiepskie, a Francuz jak sam o sobie mowi mial swój najlepszy sezon ostatnio to pokazuje go w dość kiepskim świetle.
» 12 września 2019, 18:30 #9
sinedd91: 10 lat czyli od 2009 roku :) jakoś wtedy Ronaldo odszedł a Rooney przeżywał jedne z najlepszych sezonów w swojej karierze i w zasadzie trwało to mniej więcej do przyjścia Robina :) Za LvG jeszcze jako tako gryrwał ale w jednym sezonie Mou już prawie nic i karne były dla Zlatana :) 2 lata go nie ma :P

także w tym okresie był u nas 7 lat .... z czego 2 sezony grał naprawdę bardzo dobrze ... 2 dobrze .... reszta to już nie to :P
» 13 września 2019, 03:22 #8
Dexter3: Ktoś sfałszował te dane ! W MU karne wykonuje największy antyrasista ( jak mówi sam-od kilku pokoleń) pogba. On jest najlepszy we wszystkim ,a karne to jego duży, kary koń .
» 12 września 2019, 16:31 #7
Pawlo: Karne powinien wykonywać Rashford. To, że ostatnio zaważyło maksymalnie kilka milimetrów nie ujmuje mu, że jest dobrym wykonawcą.

Co do statystyki trochę mnie to dziwi, bo pamiętam czasy, że "11-tki" wykonywał zawsze Giggs, a może pamięć zawodzi, ale nie pamiętam kiedy chybił, bo zawsze był genialnym egzekutorem. Później był Rooney i mimo wielkiej sympatii i podziwu dla niego to nie widziałem gorszego w tym elemencie, bo nie trafiał co 2-3-iego, a jak trafiał to nie były to jakieś nie do obrony strzały.
» 12 września 2019, 15:09 #6
sinedd91: Przed Rooneyem karne wykonywał Ronaldo... przed ROnaldo przez sezon Saha... a przedtem w zasadzie Ruud :)
Przedtem w zasadzie nie pamiętam :P
» 13 września 2019, 03:24 #5
KNDaedX: Do karnych brakuje kogoś takiego jak van Nistelrooy
» 12 września 2019, 14:11 #4
Dexter3: Robert !! Ehhh !!
» 15 września 2019, 14:43 #3
Fenek: Nie kopcie leżącego.
» 12 września 2019, 11:19 #2
KacperskyMu: Dobrze powiedziane
» 12 września 2019, 11:37 #1