U-18: Siedmiobramkowy thriller na korzyść Liverpoolu

» 1 września 2019, 11:31 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Liverpoolu z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Deji Sotona oraz Charlie Wellens.
» Czerwone Diabły wróciły z Liverpoolu z pustymi rękami
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Ekipa The Reds miała w dorobku dwie wygrane i jeden remis.

Na pierwszą bramkę w tej rywalizacji trzeba było czekać do 26. minuty. Wówczas Matteo Ritaccio otrzymał prostopadłe podanie w polu karnym, obiegł Ondreja Mastny'ego i wpakował piłkę do pustej bramki.

Odpowiedź podopiecznych Neila Ryana nadeszła już trzy minuty później. Deji Sotona wykorzystał zamieszanie w polu karnym Liverpoolu i wyrównał z najbliższej odległości.

Jeszcze w pierwszej połowie oba zespoły zdołały strzelić po jednej bramce. Najpierw gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Fidel O’Rourke, a później na listę strzelców wpisał się Charlie Wellens.

Druga część gry obfitowała w emocje i przyniosła aż trzy gole. W 81. minucie Niall Brookwell wykorzystał dobre dogranie z prawego skrzydła i z bliska pokonał golkipera United.

Goście nie zamierzali jednak składać broni, czego efektem była akcja z 83. minuty. Reece Devine posłał znakomite podanie lewą flanką, pojedynek z napastnikiem Manchesteru United wygrał Ben Winterbottom. Bramkarz The Reds był jednak bezradny przy dobitce Wellensa.

Ostatnie słowo należało jednak do Liverpoolu, którzy rozstrzygnął losy rywalizacji na własną korzyść dzięki samobójczej bramce Bena Hockenhulla. W ostatniej minucie z boiska z czerwoną kartką wyleciał Devine.

Młode Czerwone Diabły wrócą do zmagań ligowych 14 września. Wówczas ich rywalem będzie ekipa Derby County.