U-23: Podział punktów z West Hamem na Old Trafford

» 30 sierpnia 2019, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z West Hamem w ramach Premier League 2 zakończyło się remisem 2:2. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się Angel Gomes i Largie Ramazani.
» Angel Gomes wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z West Hamem
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji w znakomitych nastrojach. Podopieczni Neila Wooda wygrali trzy pierwsze mecze nowego sezonu i zajmowali pierwsze miejsce w tabeli.

Ekipa Młotów wystartowała równie mocno i odprawiła z kwitkiem kolejno Fulham, Newcastle United oraz Reading.

Pierwszą niezłą szansę do zdobycia bramki już w 3. minucie miał Anthony Elanga. Napastnik gospodarzy otrzymał prostopadłe podanie od Largiego Ramazaniego, ściął z piłką do środka i oddał celny strzał na bramkę Josepha Ananga.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Ramazani zaprezentował publiczności na Old Trafford swoje ulubione zagranie, czyli dynamiczne zejście z piłką do środka boiska ze skrzydła. 18-letni Belg próbował zdobyć bramkę uderzeniem lewą nogą, lecz na drodze piłki stanął bramkarz West Hamu.

Chwilę potem Elanga zaprzepaścił doskonałą szansę, którą przyniosła znakomita zespołowa akcja Czerwonych Diabłów. Najbardziej efektownym momentem całej akcji było zagranie piętą Dylana Levitta.

W 19. minucie kapitan United, czyli Angel Gomes, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Anglik pokonał Anangę po mocnym uderzeniu prawą nogą z linii pola karnego.

Następne minuty pierwszej połowy przebiegały pod dyktando gospodarzy. W 37. minucie niezłym strzałem z rzutu wolnego popisał się Gomes, lecz futbolówka nieznacznie ominęła słupek bramki Młotów.

Przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisał się Nathan Holland, który wykorzystał dogranie Daniela Kempa. Była to pierwsza bramka stracona przez United w sezonie 2019/2020.

Trzy minuty po wznowieniu gry niezłą szansę miał Lee O'Connor. Piłka wylądowała pod nogami prawego obrońcy Manchesteru United po nieudanym strzale Brandona Williamsa. O'Connor posłał jednak swój strzał nad poprzeczką.

Odpowiedź West Hamu nadeszła w 55. minucie, gdy do piłki posłanej wzdłuż linii bramkowej dopadł Kemp. Boiskowej "siódemce" gości zabrakło kilkunastu centymetrów, by pokonał Paula Woolstona.

Niedługo potem dwójkowa akcja Gomesa i Ramazaniego doprowadziła do świetnej szansy Elangi, który przegrał pojedynek z bramkarzem Młotów.

Na kwadrans przed końcem Angel Gomes doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. Na murawie zastąpił go Dion McGhee.

Na osiem minut przed końcem rywalizacji goście objęli prowadzenie na Old Trafford. Bramkę z najbliższej odległości zdobył Anthony Scully.

Czerwone Diabły nie zamierzały składać broni, czego efektem był gol strzelony przez Largiego Ramazaniego. Ładną asystę przy bramce zapisał Lee O'Connor.

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty, lecz żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do zmagań ligowych 13 września. Wówczas do Manchesteru przyjedzie ekipa Fulham.