U-18: Mason Greenwood pozbawił Derby marzeń o tytule

» 20 kwietnia 2019, 15:45 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Derby County z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Oba gole dla United strzelił Mason Greenwood.
» Czerwone Diabły z Derby z kompletem punktów
Rywalizacja rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy, bowiem już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Morgan Whittaker.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął jednak najskuteczniejszy gracz zespołów młodzieżowych Czerwonych Diabłów.

W 69. minucie angielski napastnik otrzymał piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka po serii zwodów i doprowadził do wyrównania fantastycznym strzałem prawą stopą.

Zaledwie cztery minuty później Iestyn Hughes odzyskał futbolówkę na połowie Derby i posłał precyzyjne dośrodkowane w pole karne. Greenwood zdołał uprzedzić pilnujących go obrońców i pokonał Samuela Frencha uderzeniem głową.

Dorobek 17-latka w obecnym sezonie wynosi 29 goli i 12 asyst w 28 rozegranych spotkaniach.

Porażka z Manchesterem United oznacza, że ekipa Derby pożegnała się z marzeniami o tytule mistrzowskim. Trofeum to trafi w ręce graczy Liverpoolu.

Zawodnicy Neila Ryana mają do rozegrania jeszcze tylko jedno spotkanie ligowe w tym sezonie. W najbliższą sobotę United zmierzą się z Evertonem.