U-18: Pewne zwycięstwo Manchesteru United w Newcastle

» 16 marca 2019, 15:21 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Newcastle United z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Bramki dla zespołu Neila Ryana zdobyli Charlie McCann oraz Anthony Elanga.
» Czerwone Diabły wróciły z północy Anglii z trzema punktami
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po trzech ligowych remisach z rzędu. Ekipa Srok w trzech poprzednich kolejkach dwukrotnie dzieliła się punktami oraz raz zeszła z boiska w roli pokonanych.

Spory wpływ na grę miały trudne warunki atmosferyczne. Ulewny deszcz, który przed meczem przeszedł nad północną Anglią, połączył swoje siły z porywistym wiatrem, utrudniając poczynania obu zespołom.

Pierwsze minuty należały do Newcastle. Gospodarze wywalczyli rzut rożny oraz oddali groźny strzał, który został zablokowany, zanim piłka dotarła do Jacoba Carneya. Pierwsze uderzenie po stronie United było dziełem Anthony'ego Elangi. Wysuniętemu napastnikowi zabrakło jednak precyzji i nie zmieścił futbolówki w prawym rogu bramki Willa Browna.

Po upływie dwudziestu minut doskonałą szansę miał Largie Ramazani. Nieporadne wyprowadzenie piłki z obrony gospodarzy zakończyło się jej utratą na rzecz skrzydłowego United. Ramazani huknął z całej siły na bramkę Srok, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.

Chwilę później kolejna strata gospodarzy doprowadziła do utraty bramki. Futbolówkę w polu karnym odzyskał Largie Ramazani i dograł do Charliego McCanna. 16-latek spokojnie przyjął piłkę i posłał ją w róg bramki.

W 37. minucie Brown ponownie musiał wyjąć piłkę z siatki po uderzeniu McCanna. Pomocnik Manchesteru United znów wpisał się na listę strzelców po podaniu Ramazaniego.

Pierwsza część spotkania została ukoronowana fenomenalną solową akcją Anthony'ego Elangi, który wymanewrował kilku rywali i pokonał bezradnego bramkarza Srok.

Dziesięć minut po wznowieniu gry niezłą sytuację po rzucie wolnym miał Ethan Galbraith. Jego uderzenie oraz dobitka zatrzymały się jednak na zawodnikach stojących w murze.

Po godzinie gry Neil Ryan przeprowadził pierwszą zmianę w swoim zespole. Aliou Traore zakończył swój udział w tym spotkaniu, a zastąpił go Mark Helm. Niedługo potem na boisku zameldował się także Connor Stanley, który zmienił Largiego Ramazaniego.

Na kwadrans przed końcem gry Elliott Anderson błysnął ładną solową akcją, w której ograł obrońcę i bramkarza gości, a następnie wpakował piłkę do pustej bramki.

W 80. minucie plac gry opuścił Ethan Galbraith, a jego miejsce zajął debiutujący Ayodeji Sotona. Do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie.

Czerwone Diabły wróciły więc do domu z trzema punktami, wygrywając po raz jedenasty w tym sezonie ligowym. Piłkarze Neila Ryana mają przed sobą dwa tygodnie odpoczynku. 30 marca United zagrają na wyjeździe z Wolverhampton.