U-18: Podział punktów w starciu United z West Bromem

» 2 marca 2019, 14:26 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotni mecz Manchesteru United z West Bromwich Albion w ramach Premier League do lat 18 zakończył się remisem 2:2. Na liście strzelców znaleźli się Dion Ghee, Alex Gilbert oraz Zak Brown.
» Czerwone Diabły zainkasowały jeden punkt w sobotnie popołudnie
Czerwone Diabły przystąpiły do tej rywalizacji po dwóch zremisowanych spotkaniach. Ekipa West Bromu miała za sobą jedenaście ligowych potyczek bez zwycięstwa.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł ani jednego strzału na bramkę. Goście starali się rozgrywać swoje akcje krótkimi podaniami, jednak nie przekładało się to na stwarzane sytuacje.

United mogli wyjść na prowadzenie w 29. minucie. Bardzo dobrą akcją popisał się wówczas Mark Helm. Pomocnik gospodarzy podał do Ademipo Odubeko, lecz wysunięty napastnik przegrał pojedynek z Joshem Griffithsem.

Najlepsza szansa dla West Bromu w pierwszej połowie miała miejsce na sześć minut przed gwizdkiem na przerwę. W polu karnym z piłką przy nodze znalazł się Stanley Asomugha. Anglik odwrócił się z obrońcą na plecach i posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Piłkarze Neila Ryana zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisał się Dion McGhee, który wykorzystał doskonałe podanie Ethana Galbraitha.

Cztery minuty po wznowieniu gry kunsztem bramkarskim musiał wykazał się Jacob Carney. Bramkarz Manchesteru United końcówkami palców zbił na rzut rożny strzał Alexa Gilberta.

W 55. minucie niezwykle blisko doprowadzenia na wyrównania był Asomugha. Co ciekawe, kontratak przyjezdnych był efektem nieudanej kontry Manchesteru United.

West Brom dopiął swego po upływie godziny. Carneya pokonał Gilbert, który sprytnie wymanewrował obrońcę i posłał piłkę do bramki mocnym strzałem lewą nogą.

United odpowiedzieli na zmasowane ataki rywali groźnym uderzeniem Ademipo Odubeko. Z interwencją w tej sytuacji pospieszył Griffiths.

72. minuta przyniosła powody do radości dla Neila Ryana. Dośrodkowanie w pole karne West Bromu z rzutu wolnego zakończyło się strzałem Tedena Mengiego. Futbolówka odbiła się po drodze od Zaka Browna i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza.

W końcówce urazu śródstopia doznał kapitan Manchesteru United, Teden Mengi. W jego miejsce do gry wszedł Ben Hockenhall.

Gdy wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Manchesterze, zamieszanie w polu karnym United na gola zamienił Alex Gilbert.

Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa Newcastle.