PLIC: Manchester United za burtą po porażce z Reading

» 25 lutego 2019, 21:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie rezerw Manchesteru United i Reading w ramach Premier League International Cup zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Jedynego gola dla United zdobył Dylan Levitt.
» Czerwone Diabły pożegnały się z Premier League International Cup na etapie ćwierćfinału
Czerwone Diabły awansowały z pierwszego miejsca w grupie, pozostawiając za plecami Derby County, PSV Eindhoven oraz Paris Saint-Germain. Ekipa Reading również wygrała grupę, w której znalazły się Leicester City, Feyenoord oraz Sparta Praga.

W dziewiątej minucie Largie Ramazani, który debiutował na poziomie rezerw, popisał się znakomitym strzałem, który odbił się od poprzeczki. Futbolówkę do siatki z bliskiej odległości dobił Aidan Barlow. Radość gospodarzy przerwał jednak asystent arbitra, sygnalizując spalonego.

Trzynasta minuta okazała się pechowa dla stojącego w bramce Matěja Kovářa. Czech popełnił błąd niedokładnie przyjmując piłkę, z czego skrzętnie skorzystał Danny Loader, pakując futbolówkę do pustej bramki.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii starali się jak najszybciej odpowiedzieć na utratę bramki. United wyprowadzali swoje ataki głównie lewą stroną, gdzie napędzali je Brandon Williams oraz Largie Ramazani.

Po upływie 27. minut sytuacja Manchesteru United stała się jeszcze trudniejsza. Kontratak gości zakończył się uderzeniem Loadera, które odbiło się od DiShona Bernarda i wpadło do siatki.

Po zdobyciu dwóch bramek, drużyna Reading mogła skupić się na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu szybkich kontrataków.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Josh Bohui runął w polu karnym gości, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Dylan Levitt, który, pomimo poślizgu, trafił do siatki.

W drugiej połowie gra stała się bardziej otwarta, a oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. Aktywni w atakach United byli obaj boczni obrońcy.

Po upływie godziny gry Ricky Sbragia zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Nishana Burkarta zastąpił Ethan Galbraith. Niedługo potem na murawie zameldował się również Connor Stanley, zajmując miejsce Aliou Traore.

Ostatnim rezerwowym włączonym do gry po stronie gospodarzy był George Tanner, który zmienił kontuzjowanego Brandona Williamsa.

Minutę później Luca Ercolani wykonał wślizg we własnym polu karnym. Arbiter zinterpretował to zajście jako faul i podyktował rzut karny. Hat-trick z jedenastu metrów skompletował Danny Loader.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i to ekipa Reading mogła cieszyć się z wywalczenia przepustki do półfinału.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do gry już pierwszego marca. Podopiecznym Sbragii czeka wówczas ligowa konfrontacja z Norwich City.