U-23: Czwarta kolejna ligowa porażka Manchesteru United

» 19 lutego 2019, 17:15 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Podczas gdy pierwsza drużyna Manchesteru United dzielnie walczyła z Chelsea o awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii, młode Czerwone Diabły wybrały się na ligową konfrontację do Stoke City.
» Czerwone Diabły wróciły do domu z pustymi rękami
Niestety, podopieczni Ricky'ego Sbragii doznali porażki 1:3. Było to już czwarte ligowe niepowodzenie United z rzędu.

Pierwszą bramkę po nieco ponad trzydziestu minutach strzelił Tre Pemberton, który wykorzystał stratę w środku boiska i ośmieszył defensywę gości solowym rajdem.

Minęło zaledwie siedem minut, a Matěj Kovář był zmuszony ponownie wyjąć piłkę z siatki. Tym razem czeskiego bramkarza pokonał Thibaud Verlinden. Gapiostwem w tej sytuacji wykazali się obrońcy United, zostawiając Belga zupełnie bez opieki w polu karnym.

Na dziewięć minut przed końcem drugiej połowy nadzieję na korzystny rezultat swojemu zespołowi dał D'Mani Mellor. Napastnik Manchesteru United sfinalizował szybki kontratak celnym strzałem pod poprzeczkę.

Ostatnie słowo należało jednak do ekipy The Potters. Cudowną bramkę z rzutu wolnego zdobył Josh Tymon, ostatecznie pieczętując losy rywalizacji.

Rezerwy Manchesteru United po 17 rozegranych meczach zajmują 6. miejsce w tabeli Premier League 2. Czerwone Diabły wrócą na boisko 25 lutego. Wówczas czeka ich ćwierćfinałowa potyczka Premier League International Cup przeciwko Reading.