Statystyki: Chelsea vs Manchester United 0:2

» 18 lutego 2019, 22:32 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United pokonał Chelsea 2:0 (2:0) w V rundzie Pucharu Anglii. Bramki na Stamford Bridge zdobyli Ander Herrera i Paul Pogba. Czerwone Diabły w ćwierćfinale zmierzą się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers.
» Ander Herrera w 31. minucie otworzył wynik meczu na Stamford Bridge
Wynik spotkania otworzył w 31. minucie Herrera, który wykorzystał idealne dogranie Paula Pogby. Francuz na listę strzelców wpisał się natomiast tuż przed przerwą. Asystował mu Marcus Rashford.

Manchester United wygrał 11 mecz pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera i wrócił na zwycięską ścieżkę po porażce z Paris Saint-Germain (0:2).

Warto dodać, że to pierwsza wygrana Czerwonych Diabłów na Stamford Bridge od 2012 roku, kiedy trenerem Manchesteru United był jeszcze sir Alex Ferguson.

Oto najważniejsze statystyki poniedziałkowego spotkania.

CHELSEA – MANCHESTER UNITED 0:2 (0:2)
Posiadanie piłki: 66,9% – 33,1%
Strzały łącznie: 11 – 7
Strzały celne: 2 – 5
Strzały niecelne: 5 – 1
Strzały zablokowane: 4 – 1
Celność podań: 87,3% – 73,7%
Rzuty rożne: 9 – 2