FA Youth Cup: Brighton zbyt mocne dla Manchesteru United

» 21 stycznia 2019, 21:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Manchesteru United z Brighton w ramach czwartej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Jedynego gola dla United strzelił DiShon Bernard.
» Czerwone Diabły pożegnały się z młodzieżowym Pucharem Anglii już na etapie czwartej rundy
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po wyeliminowaniu Chelsea. Ekipa Mew odprawiła z kwitkiem West Ham, wygrywając po serii rzutów karnych.

Rywalizacja rozpoczęła się od groźnego rzutu wolnego dla gospodarzy. Był on wynikiem faulu Kacpra Łopaty na Masonie Greenwoodzie. Do piłki podszedł James Garner, a jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Odpowiedź gości nadeszła niemal natychmiastowo. Peter Gwargis trafił w poprzeczkę po strzale prawą nogą, a chwilę potem Aliou Traore sfaulował Haydona Robertsa we własnym polu karnym. Rzut karny na gola zamienił właśnie Gwargis.

Sytuacja podopiecznych Neila Ryana pogorszyła się jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. Wówczas kontratak Brighton doskonałym strzałem wykończył Ryan Longman. Mimo podjętego wysiłku, James Thompson nie zdołał dosięgnąć futbolówki.

United próbowali zdobyć bramkę kontaktową poprzez uderzenia z większej odległości. Dwukrotnie szczęścia próbował Greenwood, celny strzał dołożył także Garner.

25. minuta przyniosła kolejny faul, którego ofiarą tuż przed linią pola karnego padł Mason Greenwood. Żółtą kartkę obejrzał polski obrońca, Kacper Łopata. Stały fragment gry postanowił wykonać sam poszkodowany. Futbolówka kopnięta przez Greenwooda ominęła zawodników ustawionych w murze, lecz wylądowała w rękach Roco Reesa.

Dziesięć minut później nieźle rozegrana przez Manchester United akcja została zwieńczona soczystym strzałem Eithana Galbraitha. Niestety, piłka nie zmierzała po nim w światło bramki.

Mimo kilku kolejnych prób, Czerwone Diabły nie znalazły sposobu na pokonanie bramkarza gości przed przerwą.

Drużyna Brighton nie zamierzała czekać na ataki swoich rywali i zamiast tego, sama zdobyła trzecią bramkę. Piłkę do siatki skierował Haydon Roberts, który najszybciej dopadł do futbolówki odbitej od poprzeczki.

Neil Ryan próbował odmienić sytuację na boisku za pomocą roszad personalnych. Na murawie zameldowali się Anthony Elanga i Largie Ramazani, a swój udział w tym spotkaniu zakończyli Ethan Galbraith oraz Arnau Puigmal.

To właśnie Ramazani miał doskonałą sytuację do strzelenia gola w 69. minucie. Piłkę zmierzającą do bramki po strzale pomocnika Manchesteru United wybił jednak Roberts.

Na kwadrans przed końcem drugiej połowy Sam Packham wyciął Masona Greenwooda tuż przed linią własnego pola karnego. Rzut wolny wykonał James Garner. Piłka po uderzeniu środkowego pomocnika United utknęła w gąszczu nóg piłkarzy ustawionych wewnątrz szesnastki.

Czerwone Diabły stać było tylko na trafienie honorowe. Na listę strzelców wpisał się DiShon Bernard, dobijając strzał Ramazaniego.

Do końcowego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie, co oznaczało, że w piątej rundzie zmagań rywalem Evertonu będzie zespół Brighton.