U-23: Komplet punktów i fotel lidera dla Manchesteru United

» 16 grudnia 2018, 15:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Niedzielne spotkanie Reading z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Jako jedyny na listę strzelców wpisał się Angel Gomes.
» Czerwone Diabły wróciły z Reading z kompletem punktów
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z czwartego miejsca w tabeli. Ekipa The Royals przed pierwszym gwizdkiem znajdowała się o dwie lokaty wyżej z przewagą dwóch punktów nad United.

Pierwszą dobrą sytuację do strzelenia gola miał Tahith Chong. 19-letni skrzydłowy ograł swojego rywala i wbiegł z piłką w pole karne. Mocny strzał lewą nogą zatrzymał jednak stojący w bramce gospodarzy Coniah Boyce-Clark.

W odpowiedzi ekipa Reading przeprowadziła niezłą akcję w 27. minucie. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Jamal Balogun, a groźny strzał na bramkę Matěja Kovářa oddał Callum Harriott.

Po upływie pół godziny bliski wpisania się na listę strzelców był Angel Gomes. Strzał po rzucie wolnym zatrzymał się jednak na bocznej siatce.

Precyzji zabrakło również Tyrellowi Warrenowi, który podłączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu.

37. minuta przyniosła znakomitą interwencję Kovářa, który musiał wykazać się umiejętnościami po mocnym i precyzyjnym uderzeniu Adriana Popy.

Czeski golkiper błysnął fenomenalną obroną na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Kovář uratował swoją drużynę przed utratą bramki, choć strzał głową został oddany z bliskiej odległości.

Jeszcze przed upływem godziny gry Ricky Sbragia zdecydował się na przeprowadzenie dwóch roszad w swoim zespole. Na murawie pojawili się Nishan Burkat oraz George Tanner. Swój udział w meczu zakończyli natomiast Tyrell Warren oraz Zach Dearnley.

Burkart miał natychmiastowy wpływ na przebieg spotkania przedzierając się w pole karne Reading. Akcja rezerwowego United zakończyła się faulem w polu karnym i jedenastką. Rzut karny wykorzystał Angel Gomes.

Czerwone Diabły próbowały powiększyć swoją przewagę strzałami sprzed pola karnego. Dwa niecelne uderzenia oddali w ten sposób Callum Whelan oraz Ethan Hamilton.

Gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania i to Manchester United mógł cieszyć się z trzech punktów oraz objęcia posady lidera tabeli. Następnym ligowym rywalem United będzie Aston Villa. Ten mecz zaplanowano na siódmego stycznia.