U-18: Świetne remisowe derby pod znakiem rzutów karnych

» 24 listopada 2018, 13:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie starcie Manchesteru United z Manchesterem City przyniosło kibicom mnóstwo emocji i aż sześć goli. Co ciekawe, cztery bramki padły po rzutach karnych. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami remisując 3:3.
» Młodzieżowe derby Manchesteru na długo zapadną w pamięci kibiców
Gospodarze przystąpili do tej konfrontacji z czwartej pozycji z ligowej tabeli. The Citizens przed pierwszym gwizdkiem tracili do lokalnych rywali aż trzynaście punktów przy jednym zaległym meczu do rozegrania.

W pierwszym kwadransie to goście dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się znaleźć lukę w defensywie Manchesteru United.

Czerwone Diabły nie zrażały się i w 13. minucie wyprowadziły swój atak. Dogranie piłki na lewe skrzydło do Charliego McCanna zakończyło się wbiegnięciem Anglika w pole karne i faulem Lewisa Fioriniego. Prowadzący to spotkanie Peter Shacklady nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dylan Levitt.

Do notesu arbitra w 25. minucie trafił również James Garner, który obejrzał żółtą kartkę za faul przy linii bocznej.

Chwilę później doskonałą szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Rowan McDonald. Środkowy pomocnik wygrał pojedynek główkowy w polu karnym United, lecz jego strzał nieznacznie ominął bramkę Jamesa Thompsona.

W 38. minucie swoją pierwszą niezłą szansę w tym meczu miał najlepszy strzelec ekipy Neila Ryana, czyli Mason Greenwood. Anglik wywalczył sobie dobrą pozycję w polu karnym City i próbował zaskoczyć Louiego Mouldena uderzeniem piłki głową.

Dwie minuty później Fiorini zrehabilitował się za faul we własnym polu karnym i wywalczył jedenastkę dla swojej drużyny. Szkot został powalony przez kapitana United, Brandona Williamsa, a chwilę później pokonał Thompsona uderzeniem z jedenastu metrów. Williams obejrzał też żółtą kartkę.

Czerwone Diabły nie zdołały się na dobre otrząsnąć, a sędzia znów podyktował rzut karny dla City. Tym razem winowajcą okazał się Ethan Laird. Lewis Fiorini i tym razem znalazł sposób na bramkarza United i wyprowadził ekipę Obywateli na prowadzenie.

Po przerwie jako pierwszy żółtą kartkę obejrzał Aliou Traoré. Pomocnik United starał się wywalczyć piłkę, ale sfaulował rywala wycinając go agresywnym wślizgiem.

57. minuta przyniosła wyrównującego gola dla Manchesteru United. Architektem trafienia był Mason Greenwood, który znakomicie odwrócił się z piłką przed polem karnym i oddał kąśliwy strzał na bramkę. Moulden nie zdołał utrzymać piłki w rękach, a ze skuteczną dobitką pospieszył D'Mani Mellor.

Jedenaście minut później Greenwood został sfaulowany w polu karnym przez wychodzącego do piłki bramkarza. Czwarty w tym spotkaniu rzut karny również zakończył się zdobyciem bramki. Na listę strzelców ponownie wpisał się Dylan Levitt.

Ekipa City nie złożyła broni, czego efektem był wyrównujący gol z 76. minuty. Cole Palmer znalazł się z piłką przy nodze w polu karnym United i po przedarciu się przez defensywę, pokonał Jamesa Thompsona.

Do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny dostarczyły wspaniałych emocji i do końca walczyły o decydujące trafienie. Podopieczni Neila Ryana wrócą na boisko w lidze już pierwszego grudnia. Wówczas ich rywalem będzie Eveton.