UYL: Interesujący mecz i podział punktów w Turynie

» 7 listopada 2018, 17:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Środowe spotkanie Juventusu z Manchesterem United w ramach młodzieżowej Ligi Mistrzów zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla United zdobyli Aidan Barlow oraz obrońca rywali, João Serrão.
» Nicky Butt w Turynie nie wprowadził do gry ani jednego rezerwowego
Podopieczni Nicky'ego Butt przystępowali do tej konfrontacji w roli liderów Grupy H. Turyńczycy plasowali się na drugiej pozycji z dorobkiem sześciu punktów.

Po upływie 21 minut gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Elię Petrelliego. Jedenastka została przyznana za faul George'a Tannera.

Nieco ponad dziesięć minut później Czerwone Diabły miały świetną okazję do wyrównania. Arbiter podyktował bowiem rzut wolny przed polem karnym Juve. Do piłki podszedł pełniący golę kapitana United Angel Gomes, lecz jego strzał okazał się niecelny.

Niemal identyczna okazała nadarzyła się tuż przed zakończeniem pierwszej części gry. Wówczas przed polem karnym na murawę powalony został Mason Greenwood. Tym razem uderzenie Gomesa zatrzymało się na murze. Wychowanek United zgłaszał jeszcze pretensje o zagranie ręką, lecz prowadzący ten mecz Halil Meler inaczej zinterpretował całą sytuację.

Sześć minut po wznowieniu gry Mason Greenwood wpakował piłkę do siatki Juventusu mocnym strzałem lewą stopą. Goście nie mogli jednak cieszyć się z wyrównania, ponieważ asystent arbitra dopatrzył się spalonego.

W 56. minucie fenomenalną szansę na strzelenie gola zaprzepaścił George Tanner. Prawy obrońca Manchesteru United doszedł do piłki wyłożonej przed pustką bramkę przez Masona Greenwooda. Futbolówka po strzale Tannera poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

Czerwone Diabły wreszcie dopięły swego po upływie godziny. Dynamiczna akcja prawym skrzydłem Tahitha Chonga zakończyła się mocnym strzeleniem piłki w pole karne. Próbujący interweniować João Serrão skierował futbolówkę do własnej siatki.

Gospodarze szybko przeprowadzili jednak atak, po którym ponownie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Manolo Portanova, który wykorzystał doskonałe podanie Petrelliego.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze, gdyż zaledwie trzy minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Manchesteru United. Jedenastka była wynikiem faulu Capelliniego na Greenwoodzie. Stojącego w bramce Juve Leonardo Lorię pokonał Aidan Barlow.

18-letni Anglik mógł podwoić swój dorobek bramkowy chwilę później, kiedy otrzymał świetne podanie od Angela Gomesa. Do zdobycia bramki Barlowowi zabrakło kilkunastu centymetrów.

Do ostatniego gwizdka sędziego żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Podział punktów oznacza, iż ekipa United nadal zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie z dorobkiem dziesięciu punktów po czterech kolejkach. Następnym przeciwnikiem graczy Nicky'ego Butta będzie drużyna Young Boys.