UEFA YL: Juventus zdeklasowany przez Manchester United

» 23 października 2018, 17:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowy mecz Manchesteru United z Juventusem w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1.
» Manchester United po trzech rozegranych spotkaniach ma w dorobku komplet punktów
Rywalizacja w Leigh Sports Village była pojedynkiem dwóch liderujących drużyn grupy H. Obie ekipy poradziły sobie bowiem zarówno z Young Boys, jak i Valencią.

Podopieczni Nicky'ego Butta nie zamierzali ociągać się z atakami i od pierwszego gwizdka przejęli kontrolę nad wydarzeniami na murawie.

Minęło zaledwie osiem minut, a precyzyjne dośrodkowanie Ethana Lairda na gola zamienił Josh Bohui.

W odpowiedzi bardzo mocnym strzałem popisał się Hans Caviglia. Piłkę zmierzającą w okienko bramki wyłapał jednak Matěj Kovář.

Gospodarze nie osiadali na laurach, czego efektem były groźne uderzenia Aidana Barlowa oraz Ethana Lairda.

W 33. minucie defensywa Juventusu popełniła błąd w wyprowadzeniu piłki. Podanie wślizgiem przeciął James Garner, a futbolówka trafiła pod nogi Masona Greenwooda, który pokonał Leonardo Lorię.

Gracze Francesco Baldiniego nie składali broni, co przełożyło się na gola kontaktowego jeszcze w pierwszej połowie. Matěj Kovář odbił piłkę po strzale Christiana Makouna, ale był bezradny przy dobitce Hansa Cavigli.

Wysiłek ofensywnych graczy Starej Damy znów został jednak zaprzepaszczony przez nieporadne wyprowadzenie akcji z obrony. Tym razem fatalne zachowanie rywali wykorzystał James Garner.

Ostatnim akcentem pierwszej części gry była efektowna interwencja bramkarza Manchesteru United po strzale Nicolo Fagioliego z rzutu wolnego.

Ekipa Czerwonych Diabłów potrzebowała zaledwie minuty, by stworzyć sobie następną doskonałą sytuację do zdobycia bramki. Akcję w strefie środkowej zapoczątkował Angel Gomes, a oddanie celnego strzału przez Aliou Traoré poprzedziła efektowna ruleta.

Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej 48. minucie, gdy Rafael Fonseca obejrzał czerwoną kartkę za odepchnięcie Josha Bohuiego.

W dalszych fragmentach rywalizacji United częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki i starali się powiększyć swój dorobek bramkowy. Jeszcze przed ostatnim kwadransem na placu gry zameldowali się Dylan Levitt, Millen Baars, D'Mani Mellor oraz Arnau Puigmal.

To właśnie Levitt najszybciej zaznaczył swoją obecność na boisku wykorzystując świetne dogranie w pole karne D'Maniego Mellora.

Mimo kilku niezłych szans po obu stronach, rezultat nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka Christiana Dingerta i to Manchester United mógł cieszyć się ze zgarnięcia pełnej puli punktowej.

Oba zespoły ponownie spotkają się ze sobą już siódmego listopada. Tym razem areną zmagań będzie jednak Turyn.