U-23: Osłabiony Manchester United rozprawił się z Sunderlandem

» 19 października 2018, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Sunderlandem w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 3:0. Na listę strzelców wpisali się Tahith Chong oraz DJ Buffonge.
» Tahith Chong jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Sunderlandem
Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Zach Dearnley przedarł się prawym skrzydłem na wysokość pola karnego i przekazał piłkę do Josha Bohuiego. 19-latek błysnął efektownym odegraniem piłki pięta, a całą akcję precyzyjnym strzałem wykończył Tahith Chong.

Pięć minut później podopieczni Ricky'ego Sbragii mogli podwoić swój dorobek bramkowy. Tym razem w pole karne Czarnych Kotów wpadł z futbolówką DJ Buffonge. Jego strzał zatrzymał się jednak na słupku.

Po upływie dwunastu minut sprytne dośrodkowanie Chonga z rzutu rożnego mogło zakończyć się trafieniem Calluma Whelana. Środkowy pomocnik United posłał piłkę kilkanaście centymetrów obok lewego słupka bramki Maxa Johnstone'a.

Wydarzenia przybrały jeszcze gorszy obrót dla gości, gdy w 16. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał kapitan, Owen Gamble. Na murawie zastąpił go Jack Connelly.

Szanse Sunderlandu znacząco wzrosły jeszcze przed upływem pół godziny gry. Wówczas czerwoną kartkę obejrzał George Tanner. Faul lewego obrońcy Manchesteru United nie był brutalny, ale prowadzący mecz Simeon Lucas uznał, że Anglik był ostatnim zawodnikiem broniącym dostępu do własnej bramki.

Mimo gry w osłabieniu, gospodarze zdołali strzelić drugiego gola niedługo po przerwie. Swój udział w akcji bramkowej ponownie miał Tahith Chong, który asystował przy trafieniu DJ'a Buffonge'a. Dość kiepsko w tej sytuacji zachował się były bramkarz United, Max Johnstone.

W 57. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Ethan Hamilton. Szkocki pomocnik nie zdołał jednak wykorzystać dużego błędu Johnstone'a przy wyprowadzaniu piłki.

Hamilton zrehabilitował się kilka minut później precyzyjnie podając piłkę do Chonga. Skrzydłowy United przełożył sobie piłkę na lewą nogę i płaskim strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Ekipa Sunderlandu miała okazję do zmniejszenia strat na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie. Czyste konto dla United uratował jednak Regan Poole, który zablokował zmierzającą do bramki piłkę.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii rozegrają kolejne spotkanie ligowe 26 października. Czeka ich wtedy starcie na szczycie tabeli w postaci wycieczki do Wolverhampton.