UEFA YL: Valencia bez szans w starciu z United

» 2 października 2018, 17:49 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Manchester United poszedł za ciosem po pokonaniu Young Boys w pierwszej kolejce fazy grupowej UEFA Youth League. Podopieczni Nicky'ego Butta we wtorek ograli Valencię 4:0.
» Czerwone Diabły objęły prowadzenie w swojej grupie młodzieżowej Ligi Mistrzów
Już w pierwszej minucie doskonałą solową akcją popisał się Angel Gomes. Kapitan gospodarzy samotnie przebiegł połowę boiska z piłką i oddał groźny, celny strzał ma bramkę.

Po upływie godziny gry Tahith Chong otrzymał dobre podanie na prawym skrzydle, wpadł z futbolówką w pole karne, a następnie oddał ją do Josha Bohuiego, który pokonał Guillermo Rodrígueza uderzeniem z bliskiej odległości.

W ekipie gości najbliższej trafienia do siatki był Pablo Jiménez, który próbował zaskoczyć Matěja Kovářa strzałem z większej odległości.

Czerwone Diabły nie zamierzały osiadać na laurach i powiększyły swoje prowadzenie już pięć minut po przerwie. Sprawiający duże problemy defensywie Valencii Ethan Laird przebił się prawą flanką pod pole karne i wyłożył piłkę do wbiegającego Masona Greenwooda, który bez problemu umieścił ją w bramce.

Na trzecią bramkę dla United należało poczekać do 62. minuty. Wówczas na gola znakomite podanie Aidana Barlowa zamienił Tahith Chong.

Ostatni cios został zadany przez gospodarzy na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie. Tym razem w roli głównej wystąpił rezerwowy Millen Baars, który wykorzystał podanie Arnau Puigmala, który również chwilę wcześniej zameldował się na placu gry.

Na kolejne zmagania młodych Czerwonych Diabłów w Lidze Mistrzów przyjdzie poczekać do 23 października. Wówczas w Manchesterze zamelduje się ekipa Juventusu.