U-18: United lepsi od West Bromu, dublet Greenwooda

» 22 września 2018, 15:04 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie West Bromwich Albion z Manchesterem United na poziomie Premier League do lat 18 przyniosło mnóstwo emocji, siedem goli oraz zwycięstwo Czerwonych Diabłów.
» Manchester United pozostaje niepokonany w sezonie 2018/2019
Bohaterem ekipy Neila Ryana, zgodnie z przewidywaniami, ponownie był Mason Greenwood. Angielski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ma na koncie już dziesięć trafień w tym sezonie.

16-latek rozpoczął strzelanie już w dziewiątej minucie, gdy pokonał bramkarza gospodarzy znakomitym strzałem zza pola karnego.

Ekipa Drozdów wyrównała w 21. minucie za sprawą Jamiego Soule'a, lecz już kwadrans później do bramki trafił Aliou Traoré. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem West Bromu po skutecznym rzucie rożnym oraz świetnej akcji rozegranej już w polu karnym United. Bramki zdobyli Zak Brown oraz Rayhaan Tulloch.

Po zmianie stron sprawy we własne nogi wziął kapitan United, Brandon Williams, który strzelił gola po ładnym rajdzie lewą stroną.

W 68. minucie ponownie dały o sobie znać umiejętności Masona Greenwooda. Najlepszy strzelec Manchesteru United przyjął piłkę w rogu pola karnego, zszedł z nią do środka i strzałem w okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Następnym przeciwnikiem Manchesteru United będzie ekipa Newcastle. Ten mecz zaplanowano na sobotę szóstego października.