UEFA YL: Zwycięska inauguracja Manchesteru United

» 19 września 2018, 17:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Mecz pierwszej kolejki młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy Young Boys i Manchesterem United zakończył się zwycięstwem gości 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie na rzucie karnym, a do wyrównania doprowadził niezawodny Mason Greenwood. Losy rywalizacji rozstrzygnął Angel Gomes.
» Mason Greenwood kontynuuje swoją passę strzelecką na arenie europejskiej
Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Wszystko za sprawą rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym Tahitha Chonga. Jedenastkę wykorzystał Jan Kronig.

Czerwone Diabły zdołały doprowadzić do wyrównania już sześć minut później. Stojącego w bramce Joschuę Neuenschwandera pokonał Mason Greenwood.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć podopieczni Nicky'ego Butta stworzyli sobie kilka sytuacji, między innymi za sprawą uderzenia z rzutu wolnego Angela Gomesa.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobrych ataków, które finalizował Chong. Za pierwszym razem pokonał bramkarza, a chwilę później jego strzał okazał się niecelny. W obu przypadkach asystent arbitra dopatrzył się jednak spalonego.

Skrzydłowy United był bardzo bliski zmiany rezultatu także na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie. Wówczas jego strzał zatrzymał się na słupku.

Szczęścia strzałem z dystansu w 84. minucie próbował Angel Gomes. Kapitanowi gości zabrakło jednak dokładności.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Arnau Puigmal został sfaulowany w polu karnym Young Boys. Arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Angel Gomes.

W drugim spotkaniu grupy H Juventus pokonał Valencię 1:0. Kolejnym rywalem United będzie ekipa Nietoperzy.