U-18: Spore emocje w Liverpoolu, komplet punktów United

» 18 sierpnia 2018, 13:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Już w drugiej kolejce nowego sezonu Premier League do lat 18 doszło do starcia Liverpoolu z Manchesterem United. Zwycięsko wyszli z niego gracze Neila Ryana, którzy wygrali 3:1.
» Neil Ryan mógł cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w roli szkoleniowca drużyny do lat 18
Pierwsza niezła akcja Czerwonych Diabłów miała miejsce w piątej minucie. Arnau Puigmal przedarł się prawym skrzydłem w okolice pola karnego rywali i posłał dośrodkowanie, które celnym strzałem wykończył Largie Ramazani.

The Reds odpowiedzieli znakomitą szansą Rhysa Williamsa, który uderzeniem głową próbował zaskoczyć stojącego w bramce United Alexa Fojtíčka.

Chwilę później Thomas Clayton znalazł się z piłką bez opieki przed polem karnym United. Mocne i płaskie uderzenie zatrzymało się na słupku bramki gości.

24. minuta rywalizacji przyniosła rzut rożny dla Liverpoolu, przy którym nieco zdrzemnęła się defensywa United. Krótko wykonany stały fragment gry zakończył się bardzo groźnym uderzeniem Matteo Ritaccio.

Po upływie pół godziny gry Fojtíček musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po dobrym strzale kapitana gospodarzy, Paula Glatzela.

Druga część spotkania rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Neila Ryana. Rzut rożny wykonany przez Puigmala przyniósł pierwszego gola w barwach Manchesteru United dla Di Shona Bernarda.

The Reds mogli wyrównać już pięć minut później. Piłkę po uderzeniu głową Glatzela z linii bramkowej wybił Ethan Laird.

Jeszcze przed upływem godziny meczu doskonała akcja Manchesteru United przyniosła drugiego gola. Akcję na lewym skrzydle rozpoczął Brandon Williams, który przekazał futbolówkę do Aliou Traoré. Francuz od razu odegrał do Masona Greenwooda, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Paul Glatzel miał więcej szczęścia w 71. minucie. Wówczas zdołał wykorzystać niezłe podanie w polu karnym United i strzałem lewą nogą zapewnił Liverpoolowi gola kontaktowego.

Chwilę potem ekipa The Reds została poważnie osłabiona. Drugą żółtą kartkę za faul otrzymał Abdi Sharif.

W końcowych fragmentach spotkania drużyna Neila Ryana starała się utrzymywać w posiadaniu piłki i tym samym unikać zagrożenia płynącego ze strony graczy Liverpoolu.

Następnym ważnym wydarzeniem tego meczu była czerwona kartka dla kapitana United, Bradona Williamsa. Lewy obrońca bardzo agresywnie zaatakował rywala wślizgiem, w wyniku czego wcześniej udał się do szatni.

Rezultat tej zaciętej rywalizacji ustał ustalony w doliczonym czasie gry przez Jamesa Garnera, który wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny.

Najbliższym rywalem młodych Czerwonych Diabłów będzie ekipa Stoke City. Następnie United wybiorą się na północ Anglii, gdzie będzie ich czekała konfrontacja z Middlesbrough.