PL2: Trzy punkty Tottenhamu na Old Trafford

» 29 stycznia 2018, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał poniedziałkowe starcie z Tottenhamem w ramach Premier League 2 (1:3). Porażka oznacza, iż Czerwone Diabły znalazły się na ostatnim miejscu w tabeli.
» Czerwone Diabły osiadły na dnie tabeli Premier League 2
Debiut na poziomie rezerw w ekipie gospodarzy zaliczył Tahith Chong. Angel Gomes po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie United na tym szczeblu wiekowym. Jednym z obserwatorów starcia na Old Trafford był José Mourinho.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był gracz Tottenhamu, Kazaiah Sterling. Jego strzał z rzutu karnego obronił jednak Joel Pereira.

Cztery minuty po wznowieniu gry błąd Kogutów w wyprowadzeniu akcji spod własnej bramki wykorzystał Chong. Skrzydłowy przejął piłkę w okolicy dwudziestego metra od bramki, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Alfiego Whitemana.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii popełnili jednak serię błędów w defensywie, która kosztowała ich utratę prowadzenia.

W 59. minucie spotkania Lee O'Connor pośliznął się we własnym polu karnym, futbolówka wybita przez Joe Rileya odbiła się od środkowego obrońcy United i spadła pod nogi Keanena Bennettsa, który doprowadził do wyrównania.

Zaledwie trzy minuty później Joel Pereira otrzymał podanie od swojego obrońcy i przy próbie wykonania zwodu stracił piłkę, która wpadła do bramki.

70. minuta gry przyniosła następny błąd obrońcy Manchesteru United. Ro-Shaun Williams przegrał pojedynek o futbolówkę przed własnym polem karnym, a Kazaiah Sterling wykorzystał prostopadłe podanie partnera z zespołu.

Do końcowego gwizdka Czerwone Diabły nie zdołały zmienić rezultatu i tym samym doznały ósmej ligowej porażki w trwającym sezonie. Kolejnym rywalem United będzie drużyna Derby County.