» 6 października 2017, 07:32 - Autor: matheo - źródło: Daily Mail
Manchester United zamknął siedem centrów rozwoju w północno-zachodniej Anglii. Wszystko po to, aby usprawnić proces dołączania młodych zawodników do akademii Czerwonych Diabłów.
» Manchesteru United usprawnia proces rekrutacji młodych zawodników do Akademii United
W tym rejonie otwartych wciąż pozostanie siedemnaście centrów rozwoju dla młodych graczy.
Manchester United zdecydował się na zamknięcie siedmiu ośrodków, bo nie był w stanie dawać szansy tak wielu młodym zawodnikom. W efekcie ci dołączali do innych klubów w regionie: Manchesteru City, Liverpoolu i Evertonu.
Szkoleniowcy grup młodzieżowych Manchesteru United będą teraz pracować z mniejszą grupą utalentowanych zawodników, co zwiększy ich szanse na zaistnienie w klubowej akademii.
Maxwell: Manchester tak po prostu zamknął 7 szkółek. W Polsce 7 akademii to jest cel o którym można pomarzyć w najbliższym czasie. Chyba tylko Lech jest najbliżej tej liczby.
87glasgow: Dzieciaki z wiekszym talentem nie mają tego napisanego na czole kolego. Musisz szkolić wszystkich żeby z nich wybrać perełki (bo mówimy tu o najmlodszych). W takim wieku nie jesteś w stanie stwierdzić kto będzie się nadawal na poziom piłki seniorskiej.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.