PLIC: United najlepsi w swojej grupie

» 23 grudnia 2016, 10:53 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United zremisowali z Middlesbrough 2:2 w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Premier League International Cup.
» Młode Czerwone Diabły poradziły sobie z grupowymi rywalami
Zdobycie jednego punktu oznacza, iż Czerwone Diabły zakończyły zmagania w grupie na pierwszym miejscu i zapewniły sobie kwalifikację do dalszej fazy turnieju.

Pierwszy gol w spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Leigh Sports Village padł dopiero po godzinie gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Demetri Mitchell, który znakomicie zszedł z piłką do środka boiska i pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko przez cztery minuty, bowiem do wyrównania doprowadził Carlos de Pena. Ten sam gracz trafił do siatki United także w 83. minucie, lecz jego bramkę poprzedziło trafienie Seana Gossa z rzutu karnego.

Manchester United awansował do ćwierćfinałów Premier League International Cup, gdzie jeszcze nie wyłoniono jego rywala. Do tej samej fazy rozgrywek przedostały się: Benfica, FC Porto, Dinamo Zagrzeb, Norwich City, Hertha Berlin, Swansea City oraz Athletic Bilbao.