Młodzież: Porażka rezerw, triumf Akademii

» 6 listopada 2016, 11:59 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
W ten weekend odbyły się dwa spotkania z udziałem młodych piłkarzy Manchesteru United. Rezerwy przegrały w spotkaniu towarzyskim przeciwko Brentford 2:3, natomiast drużyna do lat 18 ograła Blackburn 4:1.
» Angel Gomes znów wpisał się na listę strzelców w barwach drużyny do lat 18
Starcie z Brentford został zaaranżowane jako część umowy, na mocy której latem do United przeniósł się Joshua Bohui.

Pierwsza godzina meczu okazała się fatalna dla Czerwonych Diabłów, które przegrywały 0:3 po dwóch trafieniach Chrisa Mephama oraz jednym Hersona Alvesa.

Goście zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami. Najpierw w 64. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Riley, który popisał się ładnym strzałem z dystansu.

Siedem minut później gola kontaktowego strzelił Sean Goss. United nie zdołali jednak doprowadzić do remisu i ze zwycięstwa cieszyła się ekipa gospodarzy.

Mecz towarzyski
Griffin Park, Londyn

Brentford - Manchester United 3:2 (2:0)

(Mepham 12‘, 60‘, Alves 22‘ | Riley 64‘, Goss 71‘)

Skład United: O‘Hara - El Fitouri (Diedrick-Roberts 83‘), Williams, Poole, Riley - Olosunde (Scott 58), Goss, Willock, Mitchell (Doughty 61‘) - Kehinde (Bohui 78‘), Redmond.

Niewykorzystane zmiany: M.Johnstone

-------------------------------------------------------------------------------

Dużo lepiej spisała się za to drużyna do lat 18, która dopisała do swojego dorobku następne trzy punkty.

Strzelanie w starciu z Blackburn rozpoczął Lee O‘Connor, który wykorzystał dobre dogranie Ethana Hamiltona i umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Niecały kwadrans później Tyrell Warren pozostał pod bramką rywali po rzucie rożnym i powiększył prowadzenie gospodarzy do dwóch goli.

Minęło zaledwie pięć minut, a swoją bramkę w tym spotkaniu zanotował Angel Gomes, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

64. minuta przyniosła kolejnego gola dla Czerwonych Diabłów. Tym razem jego zdobywcą okazał się Aidan Barlow.

Wynik 4:1 został ustalony w 83. minucie, choć co ciekawe futbolówkę do siatki znów skierował gracz Manchesteru United. Samobójcze trafienie zanotował bowiem Ethan Hamilton.

Czerwone Diabły zajmują obecnie drugie miejsce w lidze ze stratą punktu do Manchesteru City. Trzeba jednak dodać, iż United rozegrali o dwa mecze więcej od lokalnego rywala.