El. MŚ: Powrót Fellainiego, remisy Francji i Holandii

» 7 września 2016, 10:43 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami kolejne spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji, w których wzięli udział piłkarze Manchesteru United.
» Piłkarze Manchesteru United zainaugurowali zmagania w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji
Wicemistrzowie Europy, czyli Francuzi, tylko bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z reprezentacją Białorusi. W podstawowym składzie ekipy Trójkolorowych znaleźli się Paul Pogba oraz Anthony Martial. Obaj zawodnicy zaliczyli jednak przeciętne zawody, a Martial decyzją selekcjonera opuścił plac gry w 57. minucie. Kolejnym rywalem zawodników Didiera Deschampsa będzie Bułgaria.

Eliminacje Mistrzostw Świata 2018
Białoruś - Francja 0:0

Paul Pogba: 90 minut
Anthony Martial: 57 minut

-------------------------------------------------------------------------

Do gry powrócił za to Marouane Fellaini, który opuścił ostatnie spotkanie reprezentacji Belgii ze względu na uraz pleców. Rosły pomocnik znalazł się w podstawowym składzie na eliminacyjne starcie z Cyprem. Fellaini spędził na boisku 84 minuty, a po godzinie gry został ukarany żółtą kartką.

Cypr - Belgia 0:3 (0:1)

(R.Lukaku 13‘, 61‘, Carrasco 81‘)

Marouane Fellaini: 84 minuty

Podziałem punktów zakończyła się również konfrontacja Szwecji z Holandią. 90 minut po stronie gości rozegrał Daley Blind. Teraz ekipa Oranje ma przed sobą starcie z niespodziewanym liderem grupy A, czyli Bułgarią.

Szwecja - Holandia 1:1 (1:0)

(Berg 42‘ | Sneijder 67‘)

Daley Blind: 90 minut

O prawo udziału w nadchodzącym mundialu rywalizowano także w Ameryce Południowej. Mecz Wenezueli z Argentyną zakończył się remisem 2:2. W ekipie gości wystąpili Sergio Romero oraz Marcos Rojo. Argentyńczycy zajmują trzecie miejsce w swojej grupie z dorobkiem 15 punktów po ośmiu meczach.

Wenezuela - Argentyna 2:2 (1:0)

(Juanpi 35‘, Martinez 53‘ | Pratto 58‘, Otamendi 83‘)

Sergio Romero: 90 minut
Marcos Rojo: 83 minuty

Ekwador z Antonio Valencią w składzie nie sprostał drużynie Peru i uległ 1:2. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Jefferson Montero.

Peru - Ekwador 2:1 (1:1)