U-21: Wygrane derby. United na czele Premier League!

» 11 lutego 2016, 23:09 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Manchester United zwyciężył 1:0 w czwartkowym pojedynku z Manchesterem City w ramach Premier League do lat 21 i tym samym objął prowadzenie w ligowej tabeli.
» Joe Rothwell zapewnił Manchesterowi United zwycięstwo nad lokalnym rywalem
Tym razem w zespole rezerw nie wystąpili tacy piłkarze, jak Andreas Pereira, Adnan Januzaj czy Memphis Depay.

Spotkanie nie obfitowało w sytuacje bramkowe, a przez większość czasu gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

Jedyna bramka w tym meczu padła w 15. minucie. Will Keane znakomicie urwał się obrońcom wychodząc do prostopadłego podania, wbiegł w pole karne City z piłką przy nodze, a następnie wyłożył futbolówkę do nadbiegającego Joe Rothwella, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Mimo prowadzenia, gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a najpoważniejsze zagrożenie ze strony przyjezdnych nadeszło w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. W zamieszaniu w polu karnym United musiał wykazać się Joel Pereira, który skutecznie wybronił strzał Aleixa Garcii z bliskiej odległości.

Dzięki temu zwycięstwu, piłkarze Manchesteru United są liderami ligi z przewagą dwóch punktów nad Sunderlandem oraz jednym zaległym spotkaniem do rozegrania. Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa Reading. Tę konfrontację zaplanowano na 15 lutego.