Youth Cup: Manchester United lepszy od QPR

» 22 grudnia 2015, 23:31 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United potrzebowali dogrywki, by pokonać Queens Park Rangers 2:1 i awansować do czwartej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii.
» Piłkarze Manchesteru United zdołali przechylić szalę meczu z QPR na własną korzyść
Na pierwszego gola w tym spotkaniu kibice zgromadzeni na Leigh Sports Village musieli czekać do 64. minuty meczu. Wówczas na listę strzelców wpisał się Callum Whelan, który wykorzystał dośrodkowanie Calluma Gribbina z rzutu rożnego.

Goście zdołali doprowadzić do wyrównania trzynaście minut później. Josh Bowler precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a do bramki United trafił Odysseus Alfa.

W regulaminowym czasie gry rezultat nie uległ już zmianie, w wyniku czego arbiter zarządził dogrywkę. Jedynego gola w tym czasie zdobył Marcus Rashford, który wykorzystał rzut karny po faulu bramkarza QPR, Marcina Brzozowskiego.

Manchester United awansował tym samym do czwartej rundy FA Youth Cup, gdzie zmierzy się z Chelsea.