LSC: Hat-trick Fletchera, United w ćwierćfinale!

» 9 września 2015, 22:39 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Rezerwy Manchesteru United awansowały do ćwierćfinału Lancashire Senior Cup po pokonaniu Rochdale 3:2.
» Ashley Fletcher dał Manchesterowi United przepustkę do ćwierćfinału Lancashire Senior Cup
Bohaterem Czerwonych Diabłów okazał się Ashley Fletcher, który zanotował pierwszego hat-tricka na tym poziomie rozgrywkowym.

Napastnik gości wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy już w dziesiątej minucie meczu. Anglik wykorzystał błąd obrońców Rochdale naciskanych przez Seana Gossa.

Osiem minut później Fletcher wykorzystał długie podanie Gossa oraz błąd bramkarza gospodarzy, Jonathana Diby Musangu i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Nadzieję w serca ekipy Rochdale wlał Lewis Alessandra, który w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy zdołał pokonać Deana Hendersona.

Druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla United. Cameron Borthwick-Jackson został sfaulowany w polu karnym, a hat-tricka z rzutu karnego skompletował Ashley Fletcher.

Gospodarze co prawda strzelili gola w 63. minucie, gdy arbiter podyktował drugą jedenastkę w tym meczu, jednak to Manchester United mógł cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Rochdale - Manchester United 2:3 (1:2)
(Fletcher 10‘, 18‘, 47‘ (k.), Alessandra 45‘, Rose 63‘ (k.))

Skład United: Henderson - Varela, Tuanzebe, Love, Borthwick Jackson - Redmond, Goss; Riley (Rashford 68‘), Harrop (El-Fitouri 77‘), Weir - Fletcher.

Niewykorzystane zmiany: McTominay, Rathbone.