McClaren: Przetrwanie 20 minut było kluczowe

» 23 sierpnia 2015, 09:34 - Autor: matheo - źródło: goal.com
Steve McClaren jest zachwycony jednym punktem, który udało się wywieźć jego drużynie z Old Trafford. W sobotnie popołudnie Newcastle United bezbramkowo zremisowało z Manchesterem United.
» Steve McClaren jest zadowolony z wyniku starcia z Manchesterem United
Czerwone Diabły przez całe spotkanie miały zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiły wykorzystać okazji podbramkowych.

– Jestem zachwycony zarówno naszą grą, jak i wynikiem – mówi McClaren, menadżer Newcastle United.

– Przetrwaliśmy pierwsze 20 minut i to było kluczowe w tym meczu. Schodząc na przerwę z wynikiem 0:0, daliśmy sobie szansę. Wszyscy dobrze wiemy, że sobotnie mecze w lidze po występach w europejskich pucharach mogą być trudne.

– Trzeba zdobyć bramkę w pierwszych 20 minutach i Manchester United robił wszystko, aby tego dokonać. Przetrwaliśmy, a później nasza pewność siebie rosła. Mogliśmy nawet coś jeszcze ugrać.

– Nastawienie, defensywa, organizacja, dyscyplina. Pokazaliśmy wszystkie te elementy, które są niezbędne do wywalczenia korzystnego wyniku z dala od domu, szczególnie tutaj – podsumowuje McClren.