U-21: Van Persie i Rothwell rozłożyli Fulham na łopatki

» 28 kwietnia 2015, 22:46 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Drużyna Manchesteru United do lat 21 wykonała kolejny znaczący krok w stronę mistrzostwa Anglii w swojej kategorii wiekowej.
» Robin van Persie i Joe Rothwell załatwili Manchesterowi United trzy punkty w Londynie
Podopieczni Warrena Joyce‘a ograli na wyjeździe Fulham 4:1 dzięki bramkom Robina van Persiego oraz Joe Rothwella.

Kibice zgromadzeni na Craven Cottage musieli czekać na pierwsze trafienie zaledwie przez 13 minut. Andreas Pereira posłał sprytne prostopadłe podanie, a Robin van Persie pokonał bramkarza strzałem z pierwszej piłki.

Zaledwie siedem minut później równie wspaniałą asystą błysnął Adnan Januzaj, a skutecznym wykończeniem popisał się Joe Rothwell.

Anglik dołożył drugie trafienie tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. Adnan Januzaj posłał podanie przed pole karne, Pereira inteligentnie przepuścił futbolówkę, a Rothwell nie potrzebował przyjęcia, by znów umieścić piłkę w siatce.

Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Joe Rothwell wykorzystał gapiostwo obrońców Fulham i dograł piłkę do Van Persiego, który delikatnym strzałem zanotował drugie trafienie w tej konfrontacji.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć zaledwie jedną bramką. Na listę strzelców w końcowych minutach wpisał się Stephen Humphreys.

Dzięki tej wygranej młodzi gracze Manchesteru United powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Norwich City do czterech oczek. Piłkarze Warrena Joyce‘a mają przed sobą jeszcze trzy kolejki ligowe. W dwóch z nich rywalem Czerwonych Diabłów będzie Manchester City.

Najpierw jednak United zmierzą się z Southampton. Ten mecz zaplanowano na czwartego maja.