Diabły w reprezentacjach: Argentyna gorsza od Brazylii

» 12 października 2014, 07:58 - Autor: Tomasson - źródło: manutd.com
Angel Di Maria i Marcos Rojo nie będą miło wspominać towarzyskiego meczu z Brazylią, który Argentyna przegrała 2-0. Zadowolony może być natomiast Darren Fletcher, którego Szkocja pokonała w eliminacjach Euro 2016 Gruzję 1-0.
» Angel wywalczył rzut karny, którego nie wykorzystał Lionel Messi
Di Maria i Rojo zagrali w sobotę pełne dziewięćdziesiąt minut, ale ich drużyna musiała uznać wyższość rywali. Bramki dla Canarinhos padały w 28. oraz 64. minucie, a autorem obydwu z nich był Diego Tardelli.

Jeszcze przed przerwą Argentyna mogła doprowadzić do wyrównania. W polu karnym faulowany był Di Maria, sędzia wskazał na „wapno”, ale Lionel Messi nie zdołał pokonać bramkarza z jedenastu metrów.

Inny Czerwony Diabeł, Darren Fletcher, był tylko rezerwowym w sobotnim starciu reprezentacji Szkocji z Gruzją. Wyspiarze zwyciężyli 1-0, kontynuując swą dobrą passę w eliminacjach do Euro 2016. O wyniku przesądził samobójczy gol Akakiego Khubutii.

We wtorek zarówno Argentynę, jak i Szkocję czekają kolejne spotkania. Di Maria i Rojo zmierza się z Hong Kongiem, a Darren Fletcher powalczy o powrót do podstawowego składu w meczu z Polską.