MŚ 2014: Koniec mundialu dla Shinjiego Kagawy

» 24 czerwca 2014, 23:52 - Autor: Rio5fan - źródło: Devilpage.pl
Shinji Kagawa dołączył do grona tych zawodników Manchesteru United, którzy po fazie grupowej brazylijskiego mundialu mogą pakować swoje rzeczy i wracać do domu.
» Reprezentacja Japonii nie zdołała przebić się do kolejnej fazy turnieju
Reprezentacja Japonii oprócz zwycięstwa s spotkaniu z Kolumbią potrzebowała również korzystnego rozstrzygnięcia starcia pomiędzy Grecją i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Samurajów, gdyż w 16. minucie Adrián Ramos został sfaulowany w polu karnym przez Yasuyukiego Konno. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Juan Cuadrado.

W 33. minucie podopieczni Alberto Zaccheroniego mieli dobrą szansę, by doprowadzić do wyrównania. Rzut wolny przed polem karnym wykonywał Keisuke Honda, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Tuż przed przerwą dobry kontratak Kolumbii mógł zakończyć się golem. Adrián Ramos podał do Jacksona Martíneza, ale napastnik FC Porto nie potrafił umieścić futbolówki w bramce.

W doliczonym czasie gry Japończycy zdołali wyrównać za sprawą świetnego strzału głową Shinjiego Okazakiego.

Odpowiedź Kolumbii nadeszła w 55. minucie. Świetnie rozegrana akcja w polu karnym Japończyków zakończyła się podaniem Jamesa Rodrígueza do Jacksona Martíneza, który wpisał się na listę strzelców.

Niespełna dziesięć minut później Keisuke Honda celnie uderzył na bramkę z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął David Ospina.

Wszelkie nadzieje Japończyków ostatecznie rozwiał Jackson Martínez, który w 82. minucie zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Nie był to jednak koniec popisu strzeleckiego Kolumbijczyków. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry James Rodríguez ośmieszył całą defensywę Samurajów i delikatnym uderzeniem ustalił wynik tej konfrontacji na 4:1.

Rozstrzygnięcia obu dzisiejszych spotkań grupy C sprawiły, iż do 1/8 finału awansowały zespoły Kolumbii oraz Grecji.