Wypożyczenia: Bebe znów bohaterem Pacos

» 24 marca 2014, 20:41 - Autor: Rio5fan - źródło: Devilpage.pl
Emocje po weekendowych zmaganiach na boiskach całej Europy nieco opadły, więc czas przyjrzeć się poczynaniom zawodników wypożyczonych z Manchesteru United.
» Bébé swoimi świetnymi występami stara się zwrócić na siebie uwagę Davida Moyesa
Warto zacząć od wyczynów Bébé, którego fantastyczna passa w zespole FC Paços de Ferreira trwa nadal. W niedzielnym spotkaniu z FC Arouca Portugalczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców zapewniając swojemu tymczasowemu klubowi bezcenne trzy punkty. 23-latek został zmieniony na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Ángelo Henríquez nie zdołał jeszcze odzyskać pełnej sprawności po kontuzji ścięgna udowego, a jego Real Saragossa uległ na własnym terenie Deportivo La Coruña 0:1.

Federico Macheda oraz Tyler Blackett wzięli udział w meczu Birmingham City z Reading. Włoski napastnik znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy, natomiast angielski obrońca pojawił się na placu gry w 29. minucie. Ekipa Blues uległa jednak wyżej notowanemu rywalowi 1:2.

Do podziału punktów doszło w konfrontacji Blackburn Rovers z liderującym w Championship Leicester City. Dostępu do bramki Rovers dzielnie strzegł Michael Keane, który rozegrał ten mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Na Falmer Stadium naprzeciw siebie stanęły drużyny Brighton oraz Ipswich Town. Jesse Lingard spędził na boisku 78. minut, ale jego zespół przegrał 0:2.

W nieco lepszym nastroju był z pewnością Sam Johnstone, który nie wpuścił ani jednej bramki w potyczce Doncaster Rovers z Sheffield Wednesday. Gospodarze wygrali 1:0.

Od pierwszej minuty w ekipie Queens Park Rangers grał Will Keane. Anglik i jego koledzy odprawili z kwitkiem Middlesbrough zwyciężając 3:1. Napastnik Manchesteru United ustąpił miejsca na murawie koledze w 64. minucie.

Do pełnej dyspozycji zdrowotnej wraca Nick Powell. Atleci z Wigan pokonali u siebie Watford 2:1, a niedawny jubilat w 69. minucie otrzymał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Na Cardiff City Stadium ekipa Bluebirds uległa Liverpoolowi aż 3:6. Po godzinie gry na boisku pojawił się Wilfried Zaha, który nie był jednak w stanie odmienić losów rywalizacji.

2:2 - tak brzmi ostateczny rezultat konfrontacji Yeovil Town z Boltonem. Warty odnotowania dla kibiców Manchesteru United jest fakt, że Tom Lawrence spędził na murawie pełne 90 minut.

Również w pełnym wymiarze czasowym mógł zaprezentować się Sam Byrne, który nie będzie jednak wspominał zbyt miło tego weekendu. Drużyna Carlisle United poległa w wyjazdowym starciu z Notts County aż 1:4.

Goryczy porażki doznał także Jack Barmby po tym, jak Hartlepool United przegrało z Oxford United 0:1. Anglik został zmieniony na nieco ponad pięć minut przed końcem meczu.

Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Eredivisie NEC Nijmegen podzielił się punktami z Heerenveen. Marnick Vermijl przez cały mecz operował na prawej stronie bloku obronnego gości.

Trzy punkty ze stadionu Napoli wywiozła Fiorentina, lecz Anderson z powodu kontuzji nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składów.