Wypożyczenia: Nick Powell wraca do gry

» 13 marca 2014, 18:57 - Autor: Rio5fan - źródło: Devilpage.pl
Mimo, iż oczy większości kibiców były zwrócone na wtorkowe i środowe starcia gigantów z Lidze Mistrzów, to w tym samym czasie na boiskach Championship, League One oraz League Two trwała zacięta walka o ligowe punkty. Sprawdźmy, jaki udział w poszczególnych spotkaniach mieli zawodnicy wypożyczeni z Manchesteru United.
» Nick Powell po długim rozbracie z futbolem wraca do gry
Jedną z najważniejszych informacji dla kibiców Czerwonych Diabłów jest powrót do gry Nicka Powella, który z powodu kontuzji pauzował w ostatnich dziewięciu meczach Wigan. Atleci pokonali wczoraj na własnym stadionie Sheffield Wednesday 1:0, a Anglik pojawił się na placu gry po upływie 54. minut gry. Powell został ustawiony na lewej stronie pomocy i zaprezentował się bardzo dobrze. Tuż po wejściu na boisko 19-latek mógł zapisać na swoim koncie asystę, lecz jego podania nie wykorzystał James McClean.

Ze świetnej strony pokazał się też Federico Macheda. Birmigham City podzieliło się na własnym terenie punktami z Burnley remisując 3:3, a włoski napastnik po opuszczeniu ławki rezerwowych zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. 22-latek ma na swoim koncie już osiem bramek w obecnym sezonie Championship. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał także Tyler Blackett, który asystował przy drugim golu Machedy.

Sam Johnstone mógł we wtorek cieszyć się z drugiego triumfu swojej drużyny na przestrzeni czterech dni. Ekipa Doncaster Rovers rozprawiła się u siebie z Watfordem 2:1, a młodzieżowy reprezentant Anglii dzielnie bronił dostępu do bramki Wikingów.

W nieco innym nastroju jest z pewnością Michael Keane. Po niedzielnej wpadce z Burnley, jego Blackburn Rovers uległo Bournemouth 0:1. Obrońca Manchesteru United spędził na murawie całe 90 minut.

Goryczy porażki posmakował również drugi z braci Keane, William. Zespół Queens Park Rangers nie sprostał drużynie Brighton i przegrał 0:2. Warto dodać, że dobry mecz w barwach gospodarzy zagrał Jesse Lingard, który za kilka drobnych przewinień został napomniany żółtą kartką.

Niezbyt udane spotkanie w ekipie Yeovil Town zaliczył Tom Lawrence. Walijczyk rozegrał cały mecz przeciwko Ipswich, ale jego drużyna doznała skromnej, jednobramkowej porażki.

Na koniec odwiedzimy jeszcze niższe szczeble rozgrywkowe w Anglii. W jedynym wczorajszym spotkaniu League One zespół Carlisle United poległ w wyjazdowym starciu z Sheffield United. Sam Byrne znalazł się w podstawowym składzie gości, lecz nie potrafił sforsować defensywy rywali i został zmieniony na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem.

Ostatnich przystankiem w naszym przeglądzie jest League Two. Zespół Hartlepool United bezbramkowo zremisował z Accrington, a Jack Barmby zaczął ten mecz od pierwszej minuty. Anglik operował głównie w środku pola, w 19. minucie obejrzał żółtą kartkę, a na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem opuścił plac gry.