Diabły na wypożyczeniach: Wejście smoka Barmby'ego

» 25 stycznia 2014, 21:24 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Młody gracz Manchesteru United, Jack Barmby zaliczył spektakularny początek swojej przygody na wypożyczeniu w Hartlepool, zdobywając bramkę w sobotnim meczu z York City (2:0) na Victoria Park.
» Jack Barmby zaliczył wejście smoka
Napastnik Czerwonych Diabłów, który w czwartek uzgodnił warunki miesięcznego pobytu w ekipie Hartlepool, wszedł na boisko w 79. minucie spotkania i natychmiast pomógł swojej drużynie. W pierwszej akcji obrońca rywali był wobec niego bezradny, musząc uciec się do faulu, aby zatrzymać młodego gracza. Rzut wolny na bramkę otwierającą wynik spotkania zamienił Luke James w 82. minucie.

Chwilę później, Barmby zaakcentował swój debiut w profesjonalnym futbolu wspaniałą bramką, swoim strzałem nie dając żadnych szans bramkarzowi York City.

Zwycięstwo pomogło drużynie Jacka przeskoczyć swojego sobotniego rywala w tabeli i wskoczyć na 14 miejsce w League Two, kończący tym samym passę trzech porażek.

Nick Powell pomógł Wigan Athletic awansować do V rundy Pucharu Anglii, pojawiając się w 79. minucie meczu z Crystal Palace (2:1), chwilę przed zdobyciem zwycięskiej bramki przez Jamesa McCleana.

Ryan Tunnicliffe zaliczył swój 28 występ dla Ipswich Town, rozgrywając pełne 90 minut w spotkaniu przeciwko Reading (2:0). Podopieczni Micka McCarthy’ego zajmują obecnie siódme miejsce w Championship, tracąc punkt do strefy play-off.

Michael Keane cały mecz Derby County z Blackburn Rovers (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych. Od grudnia, młody Anglik zaliczył osiem występów w drużynie Baranów.