United U-18 w kolejnej rundzie FA Youth Cup

» 17 grudnia 2013, 00:29 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Manchester United U-18 po trudnym i wymagającym spotkaniu pokonał na wyjeździe Burnley 2:0 i zapewnił sobie awans do czwartej rundy Młodzieżowego Pucharu Anglii.
» Piłkarze Manchesteru United wywalczyli awans do kolejnej rundy
Dzięki trafieniom Andreasa Pereiry oraz Jamesa Wilsona Czerwone Diabły zrewanżowały się za porażkę z poprzedniego sezonu, kiedy uległy Burnley w trzeciej rundzie na Old Trafford.

Po pierwszym gwizdku arbitra to gospodarze przejęli inicjatywę. Największe zagrożenie pod bramką Joela Pereiry stwarzali skrzydłowi The Clarets - Callum Jackson oraz Christian Hill.

Bliski wpisania się na listę strzelców był były młodzieżowy gracz Czerwonych Diabłów - Luke Daly. Anglik otrzymał dobre podanie z rzutu rożnego, ale jego uderzenie zostało wybite z linii bramkowej przez Seana Gossa.

Ze względu na napór Burnley, podopieczni Paula McGuinnessa mieli problemy z przedostaniem się na połowę rywala. Na plus należy jednak zapisać postawę stoperów przyjezdnego zespołu - Ryana McConnella oraz Calluma Evansa, którzy dzielnie bronili dostępu do własnej bramki.

Najgroźniejszą okazję do otwarcia wyniku stworzył Callum Jackson. Jego dośrodkowanie trafiło wprost na nogę Camerona Dummigana, lecz napastnik nie był w stanie skierować futbolówki do siatki Manchesteru United.

Goście nie zamierzali jednak składać broni i wyprowadzili pierwszy cios w 59. minucie tej rywalizacji. Saidy Janko dobrze skierował piłkę do Andreasa Pereiry, który fantastycznym strzałem w okienko dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W 72. minucie Czerwone Diabły podwoiły swój dorobek bramkowy. Niezawodny w tym sezonie James Wilson przejął futbolówkę po wrzucie z autu dla Burnley i sam popędził na bramkę. Żaden z defensorów nie był w stanie zatrzymać dynamicznego Anglika, który po oszukaniu bramkarza ustalił wynik spotkania na 2:0.

The Clarets uparcie starali się odrobić straty, lecz solidna postawa defensywy United sprawiła, że rezultat nie uległ już zmianie.

Teraz na młodzież z Manchesteru czeka starcie z Leicester City lub Rotherham United w kolejnej rundzie rozgrywek. Mecze tej fazy będą rozgrywane od 25 stycznia 2014 roku.