Zabójcze 12 minut daje wygraną Diabłom z Fulham!

» 2 listopada 2013, 17:56 - Autor: michalg - źródło: DevilPage.pl
W spotkaniu 10. kolejki Premier League Manchester United pokonał na Craven Cottage miejscowy Fulham 3:1 (3:0). O wygranej Czerwonych Diabłów zdecydowało zabójcze 12 minut, w którym podopieczni Moyesa ukłuli trzy razy. Honor gospodarczy uratował Kacaniklić.
» W spotkaniu 10. kolejki Premier League Manchester United pokonał na Craven Cottage miejscowy Fulham 3:1 (3:0). O wygranej Czerwonych Diabłów zdecydowało zabójcze 12 minut, w którym podopieczni Moyesa ukłuli trzy razy. Bramki dla mistrzów Anglii zdobyli Antonio Valencia, Robin van Persie i Wayne Rooney.

Oddano 331 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy w pierwszych minutach mieli przewagę. Już w trzeciej minucie bardzo mocny strzał z dystansu oddał Kasami, ale pewnie interweniował David de Gea. Po tej sytuacji inicjatywę przejęli podopieczni Davida Moyesa i na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 10. minucie pięknym podaniem na wolne pole do Wayne’a Rooneya obsłużył Robin van Persie. Anglik wpadł w pole karne i mając przed sobą tylko Martena Stekelenburga…odegrał do boku do niekrytego Antonio Valencii. Ekwadorczyk nie mógł zmarnować tej dogodnej sytuacji i otworzył wynik spotkania. Czerwone Diabły postanowiły pójść za ciosem. Już 10 minut później Scott Parker stracił piłkę w środku pola na rzecz Adnana Januzaja. Młody Belg podprowadził futbolówkę parę metrów i zagrał na wolne pole do van Persiego. Holender bez namysłu uderzył obok wychodzącego Stekelburga i podwyższył prowadzenie United na 2:0.

Czerwone Diabły grały z polotem i widać było u nich pomysł na grę. W kolejnej akcji świetnym podaniem na wolne pole popisał się Cleverley. Do piłki dobiegł Robin van Persie i z narożnika pola karnego posłał podanie między nogami Amorrebiety i wyłożył futbolówkę jak na tacy Rooneyowi, który wpakował ją do pustej bramki. Było 3:0! W 29. minucie swoją szansę wreszcie miało Fulham. Po ładnej składnej akcji gospodarzy w dobrej sytuacji znalazł się Berbatow, który płaskim mocnym strzałem próbował pokonać de Geę. Hiszpan był jednak czujny i nie dał się zaskoczyć.

W końcówce pierwszej części gry mocniej zabiło serce fanom United z dwóch powodów. Powód pierwszy: głośny krzyk Rafaela po jednym ze starć przy linii bocznej. Wydawało się, że Brazylijczyk doznał bardzo groźnego urazu, jednak po chwili wrócić na murawę i kontynuował mecz. Druga sytuacja to trudna do wytłumaczenia chwilowa niedyspozycja Toma Cleverleya, który wyglądał na zamroczonego i zagubionego. Młody Anglik opuścić również na chwilę boisko, ale na drugą część spotkania już nie wyszedł.

Druga połowa toczyła się z kolei pod dyktando graczy Fulham. Manchester cofnął się, oddał inicjatywę podopiecznym Martina Jola i czekał na swoje szanse. Gracze z Craven Cottage długo nie potrafili przełamać obrony United aż do 65. minuty. Wtedy to rezerwowy Kacaniklić przy dużej pomocy Wayne’a Rooney zmniejszył prowadzenie ekipy Davida Moyesa. Było tylko 3:1 dla Manchesteru United. Później Fulham atakowało, ale nie mogło przedostać się przez zasieki obronne Czerwonych Diabłów. W końcówce jeszcze niezłą sytuację miał Kieran Richardson, ale jego strzał głową minął bramkę de Gei w bezpiecznej odległości.

Ostatecznie Manchester United wygrał 3:1 i była to czwarta wygrana podopiecznych Davida Moyesa z rzędu i siódmy mecz bez porażki. Zdaje się, że powoli praca Szkota przynosi efekty w postaci zdobywanych punktów i coraz lepszej gry Czerwonych Diabłów.

Fulham – Manchester United 1:3 (0:3)

Bramki: Kacaniklić 65’ – Valencia 10’, van Persie 20’, Rooney 22’

Fulham: Stekelenburg - Riether, Senderos, Amorebieta, Richardson - Dejagah (Kačaniklić 61'), Sidwell, Parker (Bent 82’), Kasami - Ruiz (Taarabt 76’) – Berbatov

MU: De Gea - Rafael (Kagawa 46'), Vidić, Evans (Fellaini 46'), Evra - Valencia, Jones, Cleverley (Smalling 46'), Januzaj - Rooney, Van Persie