Kanarki rozgromione. Diabły w V rundzie Capital One Cup!

» 29 października 2013, 22:45 - Autor: michalg - źródło: DevilPage.pl
» Manchester United pewnie awansował do V rundy Capital One Cup po wygranej 4:0 (1:0) nad Norwich City. Dwa gole dla Czerwonych Diabłów zdobył Chicharito, a wynik ustalili w końcówce meczu Phil Jones i Fabio. Mistrzowie Anglii w ćwierćfinale zmierzą się na wyjeździe ze Stoke City.

Oddano 277 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Manchesteru United. Bardzo aktywni byli skrzydłowi Czerwonych Diabłów w osobach Wilfrieda Zahy oraz krytykowanego ostatnio Ashleya Younga. Po jednym z podań byłego gracza Aston Villi w polu karnym sfaulowany przez Leroya Fera został Adnan Januzaj. Sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Marka Bunna. Do piłki podszedł Chicharito i pewnym strzałem pokonał golkipera Norwich i dał United prowadzenie.

Chwilę po tej bramce dobrą szansę miały Kanarki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Snodgrassa najwyżej wyskoczył Bennett i główką próbował pokonać Lindegaarda. Piłka po strzale obrońcy Norwich poleciała jednak w środek bramki i Duńczyk nie miał kłopotów z jej złapaniem. Parę minut później fantastycznym technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Januzaj. Kibice siedzący za bramką Bunna widzieli już zapewne piłkę w siatce, ponieważ początkowy jej lot wskazywał, że ugrzęźnie w okienku świątyni strzeżonej przez golkipera Kanarków. Po chwili okazało się jednak, że ta minimalnie minęła słupek.

W pierwszej części gry swe szanse mieli jeszcze Young oraz Chicharito, ale piłka po ich strzałach albo mijała bramkę, albo pewnie w ręce łapał ją Mark Bunn. Do przerwy zatem MU prowadził z Norwich City 1:0 i było to prowadzenie w pełni zasłużone.

Obraz gry w drugich 45 minutach niewiele się zmienił. Podopieczni Davida Moyesa co rusz atakowali i nękali obronę Kanarków, a goście czekali na swoje szanse wyprowadzając kontry, które najczęściej kończyły się na 30 metrze bramki Lindegaarda. Manchester United szybko dążył do podwyższenia prowadzenia i cel swój zrealizował w 53. minucie. Po bardzo dobrej centrze Buttnera najwyżej wyskoczył Chicharito. Jego strzał zdołał podbić Mark Bunn, ale Meksykanin jak rasowy snajper poszedł do końca za akcją i zdołał pierwszy dopaść do piłki i znowu strzałem głową pokonał golkipera gości.

Kilka minut po tej bramce szansę na gola kontaktowego mieli podopieczni Chrisa Hughtona. Na prawej stronie kapitalnym dryblingiem popisał się Natan Retmond, który wkręcił w ziemię Alexa Buttnera i dośrodkował wprost do nadbiegającego Roberta Snodgrassa, który strzałem głową próbował pokonać Lindegaarda. Duńczyk był jednak świetnie ustawiony i złapał pewnie futbolówkę. Był to jednak sygnał ostrzegawczy dla defensywy Manchesteru United i znak, że wynik spotkania wciąż nie był rozstrzygnięty.

W 70. minucie świetną akcję ze środka pola przeprowadził Januzaj, który dobiegł do „szesnastki” i sprytnym płaskim strzałem próbował pokonać Bunna. 18-latkowi zabrakło w tej sytuacji, podobnie jak w pierwszej części gry, odrobiny szczęścia. 10 minut później na podobny pomysł wpadł Chicharito próbujący skompletować hat-tricka, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia i precyzji. Co nie udało się Belgowi i Meksykaninowi powiodło się Philowi Jonesowi. W 87. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole karne zaadresował Rafael. Do główki wyskoczył najwyżej Chicharito i próbował podaniem znaleźć Wayne’a Rooneya. Sprytniejszy był jednak Bassong, który zdołał wybić piłkę, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Jonesa, który bez namysłu uderzył z woleja. Bunn nie zdążył nawet mrugnąć a było 3:0.

Końcówka spotkania również należała do podopiecznych Moyesa a prawdziwe wejście smoka miał… Fabio. Brat bliźniak Rafaela wszedł na boisko w 90. minucie gry i po 60 sekundach wpisał się na listę strzelców. Brazylijczyk dostał kapitalne podanie od Rooneya, przyjął piłkę na klatkę piersiową i wpadł w pole karne. Widząc wychodzącego z bramki Bunna postanowił strzelić obok bramkarza Norwich. Tak też uczynił podwyższając i ustalając jednocześnie rezultat na 4:0.

Manchester United – Norwich City 4:0 (1:0)

Bramki: Chicharito 20’, 53’, Jones 87’, Fabio 90+2’

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Ferdinand, Vidić, Büttner - Zaha (Rooney 79'), Cleverley (Anderson 89', Jones, Young – Januzaj (Fabio 90’), Hernandez.

Norwich City: Bunn - Whittaker, R. Bennett, Bassong, Garrido - Snodgrass (Pilkington 65'), Fer, Johnson, Redmond (Murphy 75') - Hoolahan (Hooper 89') - Elmander