UYL: Szachtar Donieck lepszy od młodych Diabłów

» 2 października 2013, 20:51 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Zespół Manchesteru United U-19 przegrał wyjazdowe spotkanie z Szachtarem Donieck w ramach UEFA Youth League. Młode Diabły wyjeżdżają z Ukrainy z wynikiem 1:2.
UYL:  Szachtar Donieck lepszy od młodych Diabłów
» United U-19 przegrywa w Doniecku
Na prowadzenie w początkowej fazie meczu wyszli gospodarze po strzale Olexandra Zinchenko. Manchesteru United zdołał szybko wyrównać po główce Jamesa Wilsona. Był to trzeci gol Anglika w dwóch ostatnich meczach tych rozgrywek. O losach meczu zadecydowało późne trafienie Mykyta Bezuglyy.

Drużyna Ukraińców była bardzo dobrze zorganizowana i Czerwone Diabły miały sporo problemów, żeby stworzyć sobie sporo okazji strzeleckich. Gol Zinchenki padł już w 3. minucie meczu. W akcji tej gospodarze mieli trochę szczęścia. Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od Calluma Evansa i zmyliła goalkeepera United.

Tuż przed przerwą Denys Arendaruk miał jeszcze świetną okazję, aby podwyższyć wynik. W drugiej odsłonie meczu, zawodnicy z Old Trafford prezentowali się już znacznie lepiej. Dobre dośrodkowania w pole karne posyłał Ben Pearson. Na bramkę nie potrafili ich jednak zamienić w kolejnych akcjach Rothwell oraz Weir.

Bramka wyrównująca padła na 14 minut przed końcem meczu. Wilson wykorzystał podanie Pereiry i głową wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Mimo dominującej postawy United w drugiej połowie, w wyniku błędu Ioannou, Bezuglyy zdołał strzelić zwycięskiego gola.

Kadra United U-19: Gollini - Evans (Fletcher 63'), Grimshaw, Ioannou, Goss - Weir, Rothwell, Pearson, Pereira, Byrne (Harrop 14') - Wilson