Prywatno¶æ na

United w finale Lancashire Senior Cup!

» 3 maja 2013, 20:16 - Autor: Rio5fan - ¼ród³o: ManUtd.com
Rezerwy Manchesteru United wygra³y dzisiejsze starcie z Oldham 3:1 i zapewni³y sobie miejsce w finale Lancashire Senior Cup.
» Kolejny sukces m³odych zawodników Manchesteru United
To ju¿ trzeci sukces podopiecznych Warrena Joyce‘a w obecnym sezonie. M³ode Czerwone Diab³y awansowa³y ju¿ do pó³fina³ów Premier League do lat 21 oraz wywalczy³y prawo do udzia³u do fina³owym meczu Manchester Senior Cup.

Manchester od pocz±tku do koñca kontrolowa³ przebieg rywalizacji, mimo obecno¶ci w sk³adzie kilku pi³karzy reprezentuj±cych na co dzieñ dru¿ynê do lat 18.

Gyliano van Velzen i Tom Lawrence ju¿ w pierwszych minutach mieli okazje do wpisania siê na listê strzelców, lecz defensywa The Latics spisywa³a siê naprawdê dobrze. Dobra dyspozycja Czerwonych Diab³ów sprawi³a jednak, i¿ pierwsze bramka by³a tylko kwesti± czasu.

W 26. minucie Tom Lawrence zosta³ sfaulowany w polu karnym przez Jacka Truelove‘a. Sam poszkodowany ustawi³ futbolówkê na jedenastym metrze i wyprowadzi³ swoj± dru¿ynê na prowadzenie.

Podopieczni Warrena Joyce‘a po zdobyciu pierwszego gola rozwinêli skrzyd³a i piêæ minut przed koñcem pierwszej czê¶ci van Velzen wykorzysta³ gapiostwo obrony Oldham i podwoi³ dorobek bramkowy United.

Dobra gra Manchesteru zaowocowa³a trzecim trafieniem w 62. minucie spotkania. Tym razem autorem bramki by³ Mats Daehli. Czerwone Diab³y znajdowa³y siê zdecydowanie poza zasiêgiem rywali.

W drugiej po³owie na boisku pojawi³o siê trzech m³odych zawodników, ale nie mia³o to zbyt du¿ego wp³ywu na przebieg spotkania. Rezerwy mistrzów Anglii nadal dominowa³y, pewnie zmierzaj±c do fina³u rozgrywek.

Cztery minuty przed zakoñczeniem rywalizacji rezerwowy, Carlton McIntosh, zdo³a³ zmniejszyæ rozmiary pora¿ki.

Tu¿ przed koñcem meczu wy¶mienit± sytuacjê zmarnowa³ James Wilson i niebawem arbiter zakoñczy³ zmagania zawodników.

Rywalem Czerwonych Diab³ów w finale rozgrywek bêdzie Manchester City, który g³adko ogra³ Rochdale AFC 3:0 w drugim pó³finale.

Manchester United - Oldham 3:1 (2:0)

(Lawrence 26‘(k.), van Velzen 40‘, Daehli 62‘, McIntosh 86‘)