Pierwsza porażka United U-21

» 27 października 2012, 15:54 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Manchester United U-21 doświadczył pierwszej ligowej porażki w tym sezonie, musząc w sobotni poranek uznać wyższość Tottenhamu Hotspur (2:4).
» Jesse Lingard nie pomógł swojej drużynie w meczu z Kogutami
Mecz od pierwszych minut toczony był w szybkim tempie, a już po kwadransie gry goście mogli przegrywać 1:0, jednak strzał Alexa Pritcharda zatrzymał się na poprzeczce bramki Sama Johnstone'a.

Akcja ta podziałała mobilizująco na Czerwone Diabły, które odpowiedziały fantastycznym rajdem Josha Kinga, zakończonym podaniem do Jessego Lingarda. Młody pomocnik United wobec dobrego dogrania kolegi nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce i wyprowadzeniem swojej drużyny na prowadzenie.

Niestety goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie kilka minut, bowiem bramkarza United pokonał Milos Veljkovic. Pod koniec pierwszej części spotkania obie drużyny zmarnowały jeszcze po jednej wybornej okazji do zdobycia bramki i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku remisowym.

Na drugą część spotkania nie wyszedł już jednak King, który doznał wcześniej urazu i jego miejsce zajął Tom Lawrence. Dwadzieścia minut po wznowieniu gry gospodarze wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą Cristiana Ceballosa.

Na siedem minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniało już 3:1, gdyż Johnstone'a pokonał wprowadzony chwilę wcześniej Nabil Bentaleb, a chwilę później United dobił Jonathan Obika strzelając gola na 4:1.

Gości stać było jeszcze na jeden zryw, zakończony strzałem Lawrence'a po którym piłka zatrzepotała w bramce Kogutów, jednak na odrobienie strat nie wystarczyło już czasu i Czerwone Diabły schodziły z murawy pokonane.

Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce w swojej grupie, tracąc dwa punkty do prowadzącego Newcastle United, jednak mając rozegrane jedno spotkanie mniej niż Sroki.