Rezerwy United słabsze od Peterborough

» 11 sierpnia 2012, 12:20 - Autor: matheo - źródło: ManUtd.com
Rezerwy Manchesteru United przegrały z Peterborough United 0:2 (0:0) w towarzyskim meczu rozegranym w piątek na London Road.
» Federico Macheda nie zdołał wpisać się na listę strzelców w meczu z Peterborough United
Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają bramkom George'a Boyda i Nicky'ego Ajose'a z drugiej części spotkania.

Mecz z pierwszoligowcem był jednak nieocenionym doświadczeniem dla piłkarzy, którzy zostaną włączeni do kadry Manchesteru United U-21. Zespół ten weźmie udział w nowo utworzonych rozgrywkach Premier League dla młodych zawodników.

W pierwszej połowie zespół Warrena Joyce'a praktycznie nie zagroził bramce Peterborough. Ambitna próba strzału z dystansu Nicka Powella wzbudziła tylko odgłos politowania u miejscowych kibiców. Bliżej zdobycia bramki był Jesse Lingard, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W przerwie w zespole Peterborough trener Darren Ferguson dokonał licznych zmian. To nie wybiło gospodarzy z rytmu, którzy za sprawą Lee Tomlina mogli objąć prowadzenie. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Sam Johnstone. Chwilę później dobrą okazję po przeciwnej stronie boiska zmarnował Federico Macheda.

W 56. minucie piłkarzom Peterborough udało się przełamać strzelecką niemoc. Piłkę spod własnej bramki źle wybijał Michele Fornasier, dopadł do niej George Boyd i mocnym strzałem z dystansu pokonał Johnstone'a. Bramkarz Manchesteru United nie miał szans na skuteczną interwencję, bo po rykoszecie piłka zmieniła tor lotu.

Drugi gol dla gospodarzy padł w 82. minucie. Kibicom Czerwonych Diabłów przypomniał się były wychowanek klubu – Nicky Ajose, który wykorzystał dobre podanie Paula Taylora i ze stoickim spokojem pokonał Johnstone'a.

Peterborough United – Manchester United XI 2:0 (0:0)
Bramki: George Boyd 56', Nicky Ajose 82'

Manchester United: Johnstone - Vermijl (Veseli 73'), Fornasier, Thorpe, Blackett (King 66) - Cole, Tunnicliffe, Petrucci, Powell (Agnaldo 79'), Lingard – Macheda.