Diabły pokonują League of Ireland XI

» 15 maja 2012, 22:59 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Fani, którzy wybrali się na mecz upamiętniający Harry'ego Gregga nie byli zawiedzeni. Na Windsor Park grupa ponad 14 000 kibiców mogła obejrzeć ciekawe widowisko zwieńczone pięcioma bramkami. Mecz pomiędzy League of Ireland XI a Manchesterem United zakończył się triumfem Diabłów 4:1.
» Ashley Young brylował na boisku w Belfaście
Przed meczem zawodnicy utworzyli szpaler w celu oddania hołdu Greggowi. Były bramkarz został również uhonorowany wielką kartoniadą utworzoną na trybunach w Belfaście, która utworzyła słowo HERO (z ang. Bohater).

Zdobycie pierwszego gola zajęło United 7 minut. Wolej Naniego nie został jednak uznany ze względu na spaloną pozycję Portugalczyka. Po raz kolejny piłka w siatce znalazła się w 20. minucie meczu za sprawą Patrice'a Evry. Francuz po ładnej wymianie podań z Owenem znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i bez problemów otworzył wynik spotkania.

W przerwie sir Alex zrobił dwie zmiany. Jedną z nim było wprowadzenie młodego Luke'a Giverina z Akademii United. Były to pierwsze minuty tego stopera spędzone z seniorskim składem Manchesteru United. Tuż po wznowieniu gry gospodarze nawiązali walkę i w 48. minucie było już 1:1 po strzale głową Chrisa Scannella z bliskiej odległości.

Prowadzenie dla United odzyskał Ashley Young 10 minut później, po bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego, tuż zza pola karnego. Niedługo potem Craig Redman faulował Toma Cleverleya w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił bramkostrzelny Wayne Rooney.

Na ostatnie 20 minut Fergie wprowadził na boisko Ryana Giggsa, Paula Scholesa oraz kolejnego utalentowanego młodzika - obrońcę Michele'a Fornasiera. Wynik meczu na 3 minuty przed końcem ustalił Ashley Young, po kombinacyjnej akcji z Parkiem na prawej flance.

Skład United: Lindegaard (Amos 61') - Jones, Ferdinand (Young 46'), Evans, Evra (Giverin 46') - Valencia (Fornasier 72'), Park, Cleverley, Nani (Giggs 72') - Owen (Rooney 61'), Berbatow (Scholes 72')

Historia bohatera z przełomu lat 50. i 60.

» 16 maja 2012, 17:39 #16
greg94: Możecie mi powiedziec kto zagrał lepiej Owen czy Berba , niestety nie mogłem obejrzec meczu
» 16 maja 2012, 15:15 #15
mat9: Według mnie Berba :P
» 16 maja 2012, 17:33 #14
jasiu500: A Giggs jak czarowal :D
» 16 maja 2012, 14:09 #13
pawlex92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2012 10:08

owen ladne zagranie na poczatku potem mniej widoczny chociaz mial dobra sytuacje mam nadzieje ze zostanie i jeszcze pokaże na co go :)

link-- [link usunięty]

to link do bramek z meczu
» 16 maja 2012, 10:08 #12
pawlex92: Irish League XI 1-4 Manchester United GOALS May 15th, 2012
wpiszcie w you tube
» 16 maja 2012, 10:09 #11
MajinVegeta: Przecież Owen by to strzelił tylko , że sędzia liniowy odgwizdał spalonego Berbatova lub Owena ale jak dla mnie Berba byl na spalonym

Wiec Jak dla mnie Owen w skali do 10 7/10
» 16 maja 2012, 09:54 #10
SoSa9: Wreszcie pewne zwycięstwo ;) oby tak było w każdym przedsezonowym spotkaniem i chlopaki dobrze nastawią sie do sezonu i może podczas niego też beda same takie wyniki ;) oby ;d
» 16 maja 2012, 00:20 #9
TykiMikk: Ciekawe wydarzenie. Zastanawiam się ilu kibiców w czerwonych koszulkach to byli Irlandczycy :) Manchester United jest bardzo popularny w tym kraju :)
Scholes i Giggs zagrali fenomenalnie, miło bylo na nich patrzeć. Gol Evry to jak dla mnie jeden z ładniejszych w tym sezonie :) Owen byl bardzo aktywny, stwarzał zagrożenie, jednak brakowało mu ogrania, przez co w jednej ze stuprocentowych sytuacji, fatalnie spudłował. Berbatov jak zwykle, zagrał magicznie, miło było na niego patrzeć. Zapewne ostatni raz :(
Giverin pokazał, że jeszcze wiele musi się nauczyc, nim dołaczy do pierwszego składu United. Starał się, był aktywny, ale momentami po prostu brakowało mu doświadczenia meczowego. Wypożyczenie i gra w seniorskim zespole powinna wiele mu dać. No i zgadzam się z przedmówcą - Park zagrał bardzo dobrze. Udowodnił, że nie jest "drewniany" jak niektórzy twierdzą. Takiego Koreańczyka chcemy oglądać. Stracony gol był konsekwencją zmian Fergusona, do obrony cofnięty zostal Valencia i to właśnie on pozwolił na strzał głową po dośrodkowaniu w nasze pole karne. Jednak był to mecz towarzyski, więc można było pozwolić sobie na nonszalancję ;-)
Oby więcej takich meczy :)
» 15 maja 2012, 23:36 #8
ManUtdFun: Dlaczego Park nie grałtak cały sezon? Dziś zagrał bardzo dobre zawody, a dowodem tego była piękna asysta przy czwartej bramce. Mam nadzieje, że zostanie z nami na przyszy sezon. Ten był nieudany, ale nie można przekreślać zawodnika po jednym sezoniem, tak sądzę. Może nie jestem jego wielkim fanem, ale nie chce, ąeby odchodizł.
Co do meczu to bardzo ładne widowisko. Sporo bramek, przyjazna atmosfera, szkoda, że IX Irlandii nie stawiła większego oporu ;]
» 15 maja 2012, 23:16 #7
Merguson: Park nie miał w tym meczu wielkiego nacisku, bo to był mecz o pietruszkę, a nie 3pkt, czy awans do kolejnej rundy.
» 15 maja 2012, 23:18 #6
Blacha: Ale przecież w poprzednim sezonie Park najlepiej spisywał się w meczach o większą stawkę (poza meczu z barceloną).
» 16 maja 2012, 07:07 #5
Bartolek05: Park grał tak dobrze, ponieważ grał tam gdzie jest jego pozycja, otóż na prawej pomocy. Tak to SAF w tym sezonie go rozstawiał na środku i widzieliśmy eefekty, podobnie z Giggs'em. Tylko, że Ryan nie ma już takiego zdrowia by biegać na skrzydle a Park odwrotnie. On by mógł zapierniczać całe 90min :)
» 16 maja 2012, 07:20 #4
BoShE: mało mogło być więcej ale nie narzekam ;-)
» 15 maja 2012, 23:09 #3
Roo10ney: Będzie gdzieś skrót?;)
» 15 maja 2012, 23:05 #2
norbertos18: Wystarczy - :)
» 15 maja 2012, 23:00 #1