Heroiczna walka i porażka Akademii United

» 20 marca 2012, 18:38 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Akademia Manchesteru United przegrała 2:3 ze Stoke City pomimo heroicznej walki w końcówce spotkania na Clayton Wood.
» James Wilson zdobył kolejną bramkę w tym sezonie
Bramki Jacka Rudge'a oraz Jamesa Wilsona z 77. i 81. minuty spotkania zmniejszyły straty do gospodarzy, jednak każda kolejna akcja podopiecznych Paula McGuinnessa kończyła się niepowodzeniem, co spowodowało, iż do domu powrócili bez chociażby jednego punktu.

W bramce United od pierwszych minut wystąpił Pierluigi Gollini, włoski bramkarz sprowadzony do Manchesteru z Fiorentiny, dla którego był to debiut w barwach klubu z Old Trafford. Niestety już po czterech minutach gry, Karim Rossi pokonał Włocha wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Po godzinie gry Rossi ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego i umieszczając piłkę w siatce po strzale głową. Kiedy dziesięć minut później, Kris Scott zdobył trzeciego gola dla gospodarzy, wydawało się, iż goście nie podniosą się po takich ciosach.

Jednak bramka ta podziałała na podopiecznych McGuinnessa jak zimny prysznic, czego efektem był zdobyty siedem minut później gol Rudge'a, który wykorzystał dokładne podanie Wilsona. Chwilę później uderzenie Gyliano van Velzena zdołał wybronić Dale Eve, lecz wobec dobitki Wilsona, bramkarz gospodarzy był już bez szans.

United przed końcem spotkania jeszcze kilka szans na wyrównanie, jednak najpierw wspaniałą interwencją popisał się Eve, a następnie strzały Wilsona i van Velzena nieznacznie minęły bramkę Stoke.

Stoke City 3:2 Manchester United
(Rossi 4',60' Scott 70'; Rudge 77', Wilson 81')