Toure: Możemy nie wygrać ligi

Kolo Toure poddał w wątpliwość mentalność klubu z niebieskiej części Manchesteru. Przyznał również, że jego klub nie znajduje się w korzystnej sytuacji, co może zamienić ich marzenia w koszmar.
» Kolo Toure nadal wierzy w swój zespół.
Obrońca Obywateli zaapelował do swoich kolegów z drużyny, iż nie uda im się przegonić Manchesteru United jeśli będą grali tak źle, jak miało to miejsce w pierwszej połowie meczu ze Sportingiem Lizbona.

Pomimo tego, że City pokazało pazur odwracając wynik spotkania z 0-2 na 3-2 to ostatecznie odpadli z Ligi Europejskiej. Obawy Toure nie są bezpodstawne, bowiem jego zespół przegrał pod rząd dwa mecze poprzedzające wygrany mecz ze Sportingiem.

- W pierwszej połowie nie daliśmy z siebie wszystkiego, ale kiedy zeszliśmy do szatni, menadżer nas nie oszczędzał. Kazał nam walczyć. Zrobiliśmy więc to chciał, ale to już druga taka sytuacja – powiedział Toure, który podczas czwartkowego meczu był kapitanem swojej drużyny.

- To samo było w meczu ze Swansea, gdzie podczas pierwszej połowy w ogóle nie istnieliśmy.

- Nie wiem dlaczego tak się dzieje. To zapewne sprawa mentalności. Sezon jest długi, a presja, która na nas ciąży jest ogromna, ale to żadna wymówka. Już przed sezonem wiedzieliśmy, że nie będzie on łatwy.

- Koncentracja jest bardzo ważnym elementem gry, więc jedyne co możemy zrobić to wejść na boisko skupionym i od pierwszej minuty aż do ostatniej dać z siebie wszystko. Jeśli dalej będziemy grać jak podczas pierwszych 45 minut przeciwko Sportingowi nie uda nam się wygrać ligi, lecz jeśli zagramy tak jak podczas ostatnich 30 minut – damy radę.

Włoski szkoleniowiec Obywateli bardzo obawia się o swoją drużynę, gdyż jego zespół wkracza w decydującą fazę sezonu. Toure jest pewien, że jego zespół ma wszystko co jest niezbędne do zdobycia mistrzostwa Anglii.

- Ciągle mamy inicjatywę, piłkarzy i zaangażowanie, więc nadal możemy wygrać. Musimy tylko uwierzyć w siebie i pokazać swój charakter. To by było niesamowite, liczymy na to, że nasz sen w końcu się spełni, po tym co każdy z nas zrobił dla klubu – zakończył Kolo Toure.