Pechowy remis Akademii, uraz Barmby'ego

» 10 marca 2012, 15:29 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Młodzież Manchesteru United pomimo trzech bramek przewagi zremisowała 3:3 z Sunderlandem i zaprzepaściła szansę na zakończenie serii spotkań bez zwycięstwa w lidze.
» Wilson zdobył drugą z bramek dla United
Podopieczni Paula McGuinnessa doskonale weszli w mecz, a na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Gyliano van Velzen, James Wilson oraz Mats Daehli, jednak Czarne Koty, przy pomocy silnych podmuchów wiatru, zdołały się podnieść po takich ciosach i odrobić stratę.

Już po pięciu minutach gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą van Velzena, a po nieco ponad 30 minutach gry, drugą bramkę dla United zdobył wspaniałym uderzeniem Wilson. Goście wprawdzie próbowali odpowiedzieć na taki rozwój sytuacji, lecz już chwilę później, w 37 minucie spotkania kolejne trafienie zanotowały Czerwone Diabły, a jego autorem został Daehli, który niedawno podpisał umowę z klubem z Old Trafford.

Jeszcze przed przerwą nadzieje w serca gości wlał Jordan Laidler, który pewnie wykorzystał rzut karny. Tuż po wznowieniu gry dwa razy skutecznie interweniował Liam Jacob, zatrzymując uderzenia Jamesa Brace'a oraz Nathana Thomasa. Gdy wydawało się, iż podopieczni McGuinnessa dowiozą zwycięstwo do końca spotkania, Sunderland w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund pozbawił ich złudzeń. Najpierw do siatki gospodarzy trafił Ross Holland, a chwilę później w polu karnym United bez opieki został pozostawiony Thomas, który nie miał problemów z pokonaniem Jacoba.

Wprawdzie w ostatnich minutach meczu, losy spotkania próbowali odwrócić jeszcze van Velzen oraz Kenji Gorre, to dwukrotnie ich strzały zdołał obronić bramkarz Czarnych Kotów.

Niezbyt dobrą wiadomością w kontekście piątkowego pojedynku w półfinale młodzieżowego Pucharu Anglii z Chelsea jest fakt, że w meczu z Sunderlandem, najskuteczniejszy strzelec United w elitarnych rozgrywkach Jack Barmby musiał opuścić przedwcześnie murawę, gdyż doznał urazu. Tuż przed końcem dzisiejszego spotkania kontuzji nabawił się również kapitan Czerwonych Diabłów - Luke McCullough.

Manchester United 3:3 Sunderland
(Van Velzen 5', Wilson 31', Daehli 37'; Laidler 41' k., Holland 80', Thomas 81')

Skład United:
Jacob; Grimshaw, Dalley, McCullough (Rowley 87), Blackett; Barmby (Gorre 60), Rudge, Pearson, Daehli (Hendrie 60), van Velzen; Wilson.
Zmiany niewykorzystane: Coll, Wilkinson.

Najbliższe mecze Akademii Manchesteru United:

Piątek, 16 marca, godzina 20.00 - vs Chelsea (FA Youth Cup) - Old Trafford

Wtorek, 20 marca, godzina 15.00 - vs Stoke City (Liga) - Wyjazd

Sobota, 31 marca, godzina 13.00 - vs Newcastle United - Carrington

* do soboty 31 marca musi zostać również rozegrany rewanżowy mecz z Chelsea w młodzieżowym Pucharze Anglii.